Sony го претстави својот 4K проектор со многу елитна цена

Резолуцијата од 4К станува се повеќе стандардизирана, толку многу што денес е тешко за нас да разгледаме телевизија над педесет инчи што нема 4K - UHD резолуција, барем да ги искористиме компатибилните платформи за содржина како што е Netflix. Како и да е, Сони знае дека има доста корисници на -убител на проектори кои се чувствуваат малку занемарено.

Проекторите со висока резолуција се поскапи и поскапи, Sony, всушност, во својата линија воопшто не направи потег да ја прилагоди цената, ако не го праша својот мобилен дел. Сепак, заслужува интересно споменување за неговите карактеристики.

Тешко е да се најде проектор што дава вистинска 4K резолуција за почеток, но Sony не е познат по лажењето. SXRD технологијата на Sony ни гарантира резолуција 4 x 4,096 2,160K пиксели, повикан е моделот претставен на CEDIA 2017 во Сан Диего VPL-VW285ES и не само што ќе ни донесе најдобра резолуција што можеме да ја добиеме, туку исто така ќе се прилагоди на динамичкиот опсег, ќе има карактеристики HDR 60p и 10-битна дефиниција, така што контрастот и содржината треба да бидат фантастични како што вети компанијата од Јапонија.

Но, се разбира, сето ова има своја цена, поточно барем ќе мора да платите 5.000 евра за ова парче проектор. Реалноста е дека не е ефтина во споредба со другите слични уреди, но ако сметаме дека Сони им нуди на другите скоро тројно, тоа не е премногу лошо. На кратко, овој ласерски проектор со резолуција UHD нема да биде достапен за сите буџети. Друга карактеристика што го прави истакнат на пазарот во однос на конкуренцијата е нејзината контрастот е 200.000: 1ништо повеќе и ништо помалку. Ако ви се допаѓа и можете да си го дозволите тоа, ќе уживате во Наркос со максимална резолуција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.