Sony официјално го најавува новиот PlayStation 5

ПС5 потврди

Една од гласините кои беа близу до повеќе од можната нова генерација на популарната конзола Sony PlayStation беше дека таа ќе пристигне следната година и конечно се знае дека компанијата работи на тоа и дека може да пристигне до крајот на следната година , конкретно за ноември 2020 година.

Во оваа смисла, имаме многу сомнежи да решиме во врска со новиот PS5 што ќе пристигне следната година, а тоа е дека доаѓањето на оваа конзола беше официјално соопштено од Sony, но нема конкретни детали за функциите или дизајнот на истите, уште помалку ако ќе има заостаната компатибилност со игрите на тековната конзола PlayStation 4.

PS5 доаѓа во ноември 2020 година

Цената, официјалните придобивки или дури и ако новите контроли официјално ќе имаат USB C конекција е непозната, но она што се чини дека е поочигледно е дека до крајот на 2020 година доколку нема неочекувани одложувања, ќе видиме раѓање на ново издание на најпопуларната конзола низ целиот свет заедно со Xbox на Мајкрософт со својата верзија Скарлет, претставен патем во минатото Е3.

Друг детал за кој со нетрпение очекуваме да знаеме е можната цена на оваа нова верзија на конзолата, како и можноста за играње на тековните игри на новата конзола, ова е уште еден клуч за добра продажба. Да, да се имаат најдобри спецификации за видео или подобар SSD-диск се некои од работите што ги гледаме повеќето „гикови“, но цената ќе биде она што несомнено ќе ја означи добрата продажба во конзола која многумина ја чекаа долго време. Seeе видиме дали се исполнети роковите и остануваме внимателни кон можните вести што се појавуваат на овој нов PS5 кој е веќе официјален.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.