Sony Xperia Touch излегува на пазарот, но по забрана цена

Sony XPERIA Touch цена

Тоа е првиот проект на Sony базиран на Android. Ова им отвори низа можности на корисниците, од sony xperia touch Тоа е проектор што ви овозможува да комуницирате со сликите што ги создавате. Поминаа месеци од неговото претставување, но конечно сега е ставен во продажба и нема да биде погоден за сите буџети.

Првото нешто е да се забрзате со она што овој изум може да ви го понуди. Sony Xperia Touch може да проектира интерфејс на допир на која било рамна површина: ова ќе биде многу корисно да ве информираме за известувањата, времето и да имате интерактивен календар во кој било агол од домот. Исто така, друга од употребите што најмногу привлече внимание кога се презентираше е можноста за играње игри: може да стане цела семејна конзола и да може да ги споделува тие моменти на слободно време со семејството и пријателите. И сето тоа на површина од 23 инчи.

Но, има уште повеќе. Овој Sony Xperia Touch може да биде и ваш кино-центар: може да проектира на wallид или на адаптиран екран, што е еквивалентно на екран од 80 инчи. Исто така, бидејќи овој Sony Xperia Touch работи под Android, што е најдобро? Тоа можете да ги користите претплатите за вашата содржина за стриминг како HBO или Netflix.

Од друга страна, таа е една од паметните опрема што ја продаваат Јапонците. И како такво, благодарение на неговите сензори се способни да препознаат нечие присуство за да може да ги проектира информациите насекаде. Конечно, додадени се и двонасочни стерео звучници, иако секогаш можете да користите надворешни елементи благодарение на Bluetooth или NFC конекциите. HDMI или USB-C врските исто така не се забораваат во случај да е потребно да се поврзе нешто преку кабли.

Сега, ако ви се допадна овој изум, бидете внимателни, бидејќи нејзината цена не е пријател на сите џебови. И тоа е дека според онлајн продавницата на Сони, Xperia Touch достигнува огромни 1.499,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.