Sony Xperia XZ Premium ќе се појави на пазарот на 7 мај

Откако ќе заврши МВЦ, малку по малку Датумите на лансирање на повеќето терминали што беа претставени на овој саем се откриваат, заедно со нејзината цена, цена што никогаш не се открива по некаква непишана традиција. Sony Xperia XZ Premium беше еден од терминалите заедно со LG G6 кој привлече најголемо внимание. Но, не поради неговиот екран без граници, ниту поради неговиот континуиран дизајн, но тој ќе се појави на пазарот со Snapdragon 835, најновиот процесор од компанијата Qualcomm, процесор кој теоретски би бил во сопственост на Samsung само во текот на првите месеци.

Но, исто така, друга од новините што ни ги донесе овој терминал е фантастичната камера што ни овозможува да снимаме видеа до 960 fps, кога максимумот што можеме да го најдеме на пазарот е 240 fps. Се разбира, големината на видеата е ограничена на клипови од 10 секунди, но започнува со нешто. И цената на овој нов уред и датумот на лансирање не беа откриени за време на саемот, но неколку гласини Тие истакнаа дека јуни ќе биде месецот избран од компанијата да го пушти во оптек, долго откако неговите врвни ривали се појавија на пазарот.

Имајте на ум дека LG G6 ќе се појави на пазарот на крајот на овој месец, Huawei P10 веќе прифаќа резервации и ќе се појави на пазарот за неколку дена. Samsung, од своја страна, планира да започне со испорака на првите претходни нарачки на S8 и S8 + од 21 април. Но, се чини дека Сони прави сè што е можно за да го унапреди датумот на лансирање на овој терминал веќе новиот датум на циркулација укажува на 7 мај, Новиот терминал на Сони ќе стигне на пазарот, датум кој е далеку од неговата презентација, и тоа го прави да изгуби многу цели броеви во трката за паметни телефони од висока класа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.