TeamViewer сега ви овозможува да испратите екран на iPhone на Android

TeamViewer

Сигурно сте ја користеле апликацијата повеќе од една прилика TeamViewer. За оние кои се малку изгубени, само споменете дека тоа служи за далечински управувач компјутер. Во најновата верзија на платформата, покрај сите карактеристики и особености што претходно ги поседуваше, сега овозможува и пристап до далечински врски од мобилен до мобилен, така што, компатибилен со iOS и Android, ќе овозможи нешто што многу корисниците сакаат да го сторат тоа одамна, контролирајќи и Андроид и iOS уред од другиот систем.

Сега, не само TeamViewer во својата нова верзија ја претставува оваа новина, туку и целата безбедност поврзана со платформата е обновена. Благодарение на ова, корисниците сега можат да прегледуваат еден вид резиме на сите врски Неодамнешно, достапно во верзијата на компанијата и понова. Осврнувајќи се на Брзина на пренесување податоци ви кажуваат дека сега можете да работите со брзина до 200 MB / s, дури и кога зборувате за далечински сесии на компјутер, сега можетеУдрете 60 кадри во секунда.

TeamViewer ја лансира верзијата 12 на познатата платформа со нови важни функции.

Ако сте заинтересирани за оваа функционалност, особено за онаа што ви овозможува пристап и контрола на екранот на мобилен iOS, на пример од мобилен со Android или Windows 10, кој било од овие оперативни системи може да контролира друг. Да ти кажам дека е достапна само во Премиум верзија, и повисоко, од самата платформа, така што за пристап до оваа функционалност ќе треба да платите мала месечна претплата.

Повеќе информации: TeamViewer


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.