Thrustmaster најавува револуционерен Bluetooth LED дисплеј за PS4

Во светот на игри, имаме многу опции на располагање и малку гледајќи ги додатоците достапни за различните конзоли, наоѓаме огромен свет на можности. Но, додека се фокусираме на светот на симулацијата во игрите, можеме да видиме дека има безброј периферни уреди и сите тие се спектакуларни, како оваа нова Thrustmaster Bluetooth LED дисплеј за PS4.

Тој е првиот ЛЕД-екран со Bluetooth конекција за конзолата и ќе им помогне на возачите во тркачки игри, а особено на оние кои сакаат симулација, да уживаат малку повеќе. Овој LED дисплеј нуди нов прозорец за можностите на корисниците и е тоа отсуството на кабли го прави совршено да се постави насекаде, дури и на масата или на место каде што погледот не губи детали за тоа што се случува на екранот.

Потопувањето со овие периферни уреди е секогаш поголемо и во овој случај дисплејот е дизајниран за играчи кои имаат високо ниво на симулација со нивните полицаец, флаери, заден дел и други, но исто така е корисно за оние кои оттогаш имаат само далечински управувач Dual Shock ви овозможува да ги видите сите најважни информации на исто место, за подобрување на перформансите: брзина на моторот (вртежометар / вртежи во минута), скут на струја, моментална брзина, време ... Уредот е компатибилен со следниве наслови: DiRT 4, WRC 7, F1 2017, проектни автомобили 2 y Чакал

Енди Греј, Раководител на здруженија на брендови и е-спортови на Codemasters, ја потврдува поддршката за овој BT LED дисплеј за единицата Thrustmaster и дека е задоволство да се додаде компатибилноста на F1 2017 или DiRT 4 со уредот. Од друга страна Себастијан ВаксинМенаџер за маркетинг проект за тркачки игри во Бигбен, размислува на ист начин и додава дека WRC 7 добива друга димензија на PS4 со овој Екран.

Спецификации за BT LED дисплеј

 • 15 интегрирани LED диоди со функција на вртежомер (вртежи во минута)
 • Централен нумерички дисплеј што ја покажува моменталната опрема
 • Лево и десно алфанумерички прикази, прикажувајќи 4 карактери и 14 сегменти по дисплеј
 • 6 LED диоди за пораки: 3 лево и 3 десно
 • 3 ротациони прекинувачи со функција на копче
 • Копче за вклучување / исклучување и прилагодлива осветленост

Овој BT LED дисплеј има литиум-јонска батерија, која нуди 24-48 часа употреба со едно полнење. Може да се полни со микро-USB кабел и е компатибилен само со PS4 и воланите компатибилни со самата конзола Т-ГТ**, T500 РС**, Серија T300**, T150** Ј T80** Ако сакате повеќе информации или дури и да го купите овој одличен додаток, можете да ја контактирате фирмата Thrustmaster. Единицата BT LED дисплеј сега е достапна на цена од 169,99 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.