WhatsApp го намалува времето за бришење пораки на две минути

Да се ​​биде во можност да бришете пораки на WhatsApp е несомнено една од најочекуваните вести од страна на некои корисници бидејќи е многу вообичаено да се испрати порака во погрешна група и повеќе ако сме едни од оние кои имаат многу групи во апликацијата. Вистината е дека мерката за намалување на времето за бришење на пораката не е негативна, бидејќи обично веднаш сфаќаме дека сме направиле погрешна група, но исто така не боли да имаме повеќе време да ја поправиме пораката во случај на грешка . На почетокот на бета-верзиите, времето за бришење пораки на WhatsApp беше 29 минути и сега е значително намалено.

За да ги избришете пораките, примачот не мора да ја прочитал пораката и можеме да ги избришеме текстот, фотографиите или видеата. Ова е твитот во кој сметката е специјализирана за апликацијата за пораки, WhatsApp Бета Инфо нè предупредува на овие промени:

Прво Сè уште чекаме да ја активирате оваа одлика преку ажурирање и тогаш веќе гледаме дека работи оваа опција што веќе ја наоѓаме на располагање во другите апликации за пораки и дека имам докази, без ограничување на времето за елиминација на пораките. За да ги избришеме пораките што ги сакаме, ќе треба да кликнеме на него за да се прикаже контекстуалното мени и ќе се појави опцијата за бришење на пораката. Па сега знаете, ако имате грешка при испраќање порака од WhatsApp, ќе имате само неколку минути да ги избришете.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.