Xiaomi и Movistar ги здружуваат силите за продажба на Redmi 6 64GB исклучиво

Се чини дека Xiaomi е официјално достапен во нашата земја веќе подолго време, но не е. Кинеската фирма влегува на нашиот пазар од невреме откако официјално слета и сега се чини дека еден од трите најголеми оператори во земјата го виде гребенот и им се придружи за да го продадат исклучиво Xiaomi Redmi 6 64GB.

Movistar и Xiaomi сега се придружуваат на нивниот пат и од Утре, 23 октомври, операторот исклучиво ќе започне со продажба на овој терминал. На овој начин Movistar станува официјален продажен канал за уредите Xiaomi во Шпанија со вметнување во неговиот каталог на овој прв паметен телефон на компанијата, на кој ќе им се придружат нови модели во наредните месеци според двете страни.

Екранот Redmi 6 е 5,45 инчи и има сооднос 18: 9, што значи дека 80,5% од вкупната површина на мобилниот е всушност екран. Понатаму, нејзината метална завршна обвивка од поликарбонат покажува мала симетрична крива и непречено се стеснува кон рабовите за да се подобри ергономијата. Ова е многу добар уред и сега со почетокот на продажбата во операторот, тоа сигурно ќе биде успех кај корисниците кои не сакаат да трошат многу на паметен телефон.

Сензор од 1,25 MP за добра дневна и ноќна фотографија

Овој Redmi 6 има двојна камера од 12 мегапиксели плус 5 мегапиксели за кои компанијата уверува дека нуди неколку спектакуларни резултати и дење и ноќе. Главниот сензор има 1,25 пиксели, кои се најголеми меѓу популарните паметни телефони во својата категорија. Да се ​​имаат поголеми пиксели значи да се прима повеќе светлина, што резултира со подобар фотографски квалитет и помалку бучава, особено во услови на слаба осветленост. Камерата има и автоматски фокус со откривање фаза, што ви овозможува да ја подобрите брзината на фокусирање и со тоа да не пропуштите снимање на кој било важен момент.

Предната камера на Redmi 5 со 6MP поддржува режим на портрет на AI на Xiaomi, кој нуди ефект bokeh (надвор од фокусот) реален со единствена леќа. Овие и многу други доблести го прават овој модел на Xiaomi совршен кандидат за оние кои не сакаат да трошат премногу и уживајте во добар терминал.

Најдоброто од сите е цената

Без сомнение, кога луѓето ја гледаат Xiaomi тоа е заради неговата вредност за парите. Во овој случај, моделот што Movistar ќе започне да го пласира утре, во неговата 64 GB модел, ќе има цена од 179 евра и можете да го набавите од веб-страницата на операторот, во продавниците и од апликацијата Mi Movistar.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.