Xiaomi не застанува и подготвува отворање на околу 10 продавници во Шпанија

Xiaomi

И токму тоа неодамна ја потврдивме веста за Официјално слетување на Xiaomi во Шпанија а вестите на кинеската компанија не престануваат да стигнуваат до мрежата. Во овој случај, имаме многу добри вести за сите следбеници на брендот, а тоа е дека има намера да отвори некои 1-ви официјални продавници на целата територија.

Сопствениот портпарол на компанијата, Донован Сунг, појасни по отворањето на двете продавници во главниот град на Шпанија во Трговскиот центар Ла Вагуада и уште една во Трговскиот центар Ксанада, дека во следните месеци ќе видиме нови официјални продавници на Xiaomi и повеќе дистрибуирани.

двојна камера на Xiaomi Mi A1

Можеби овие нема да почнат да се гледаат дури следната 2018 година, но несомнено е добра вест за сите што не остануваат само со двајцата од Мадрид. Продажниот успех на новиот Xiaomi Mi A1 или дури Xiaomi Mi Mix е навистина добар начин да се знае голем интерес на корисниците за уредите на оваа компанија. Нема сомнение дека вредноста за парите е секогаш одлична во Xiaomi, па затоа не е изненадувачки што многумина веќе го сметаат за силен ривал на пазарот за телефонија.

Имањето нови официјални продавници во повеќе градови ни се чини патот напред кон брендот, бидејќи тоа е најдобриот начин за повеќе корисници да ве запознаат и конечно да ги купат уредите од вас. Не секој е толку влезен во овој свет на паметни телефони и ако тоа не го видат на полиците на трговските центри или големите продавници, не знаат дека можат да се купат преку Интернет. На овој начин, со отворање на официјалните продавници на повеќе места, компанијата ќе заземе многу поголемо значење отколку што може сега. Seeе видиме каде ќе се отворат овие нови продавници и уште поважно, обемот на продажба што тие успеваат да го генерираат во текот на првата година од официјалната продажба овде.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)