Xiaomi оди со својата нова марка Pocophone F1 и го распрснува пазарот благодарение на неговата цена

И, тоа е што пред неколку дена видовме како пристигнува новиот модел наречен Покофон Ф1, бренд Xiaomi кој се чинеше дека може да изеде дел од пазарот благодарение на интегрираниот хардвер и крајната цена на производот. Па, се чини дека предвидувањата се исполнети и Poco F1 дојде да го разби пазарот со непобедлив квалитет на цената.

Во отсуство на конечни вистински тестови и можност да го допреме производот со свои раце (се надеваме дека ќе можеме да го сториме тоа наскоро) овој нов уред што е претставен со две опции на располагање во 6 GB RAM меморија + 64 GB внатрешна меморија или 6 GB RAM и 128 GB простор, е без сомнение сега телефонот да се купи.

Перформанси, моќ и квалитет на дофат на секого

Се чини дека ова е мотото што најмногу му одговара на оваа нова модел наречен Покофон Ф1, бидејќи по официјалното претставување на 22 август, тој е претставен во Париз за европскиот пазар со цена што тешко може да ја поклопат (барем) останатите сегашни производители.

Точно е дека задниот дел од уредот е направен од пластика и дека во делот на камерите може да е дека е точка под останатите терминали од висока класа, но тоа е дека гледајќи ја цената што ја има и остатокот од спецификациите не е дека можеме да се пожалиме ... Предната страна исто така додава необичен изрез дека сите уреди или скоро сите денес треба да ги вметнат своите предни камери и сензори, имаме и издание на Kevlar (во задниот дел произведено од DuPont) што првично нема да биде достапно во Шпанија, сино-сив модел, црвена и графитна црна боја .

Aiаи Мани, менаџер на производи во POCO Global, Тој ја објаснува филозофијата што стои зад марката на следниов начин: „Зборот„ МАЛКУ “се однесува на фактот дека веруваме да започнеме мали, додека продолжуваме да сонуваме големи. Бидејќи е мал дел од Xiaomi, POCOPHONE има слобода да започне од нула и да се фокусира на избор на производи и технологии што прават разлика. Затоа создадовме паметен телефон кој обезбедува неверојатни перформанси и иновативни карактеристики, нешто за што сме убедени дека ќе предизвика интерес кај interestубителите на технологијата “.

Ова се спецификациите на новиот модел Xiaomi

Веста за неговото лансирање предизвика огромна мешавина во мешавината помеѓу врвниот хардвер и цената. Сите мислевме дека оваа гужва ќе биде разблажена со официјалното пуштање во употреба на уредот во Европа, знаете даноци, ДДВ и сл., Се чинеше дека цената ќе го зголеми добриот врв, но конечно сите се запрепастивме кога дознавме официјални податоци. Тука го оставаме Спецификации на овој Pocophone F1: 

Pocophone F1
Екран 6,2 инчи формат Full HD + 18/9
Камери Двоен 363MP заден Sony IMX12 со Dual Pixel автофокус и 20MP преден дел што вклучува технологија Super Pixel
Процесор Qualcomm® Snapdragon 845 XNUMX; Систем за ладење LiquidCool Technology
RAM меморија 6 GB LPDDR4x DRAM
складирање 64 GB и 128 GB (може да се прошири со microSD)
USB Тип Ц.
Batería Брзо и долготрајно полнење од 4.000 mAh
Bluetooth 5.0
SO Android 8.1 Oreo, MIUI (закажано е да добие ажурирање на Android P)
WiFi AC

Цена на двата модели на Покофон

Во овој случај, како што рековме на почетокот на овој напис, имаме модел со 6 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија за 329 еврас Во случајот на неговиот постар брат, наоѓаме модел кој има исти 6 GB RAM меморија, но додава 128 GB внатрешна меморија, Се за 399 евра!

Дали го гледате овој Покофон Ф1 како јасен кандидат за разбивање на сегашниот пазар во однос на квалитетот и цената? Дали сте заинтересирани да го купите овој нов терминал? Па, сигурни сме дека акциите ќе бидат исцрпени веднаш штом ќе бидат лансирани на пазарот и во овој случај ќе почнат да се комерцијализираат следниот 30 август кај овластени дилери. Изненадувањето е што за шпанските Mi Fans и потрошувачи, Верзијата од 6 GB + 64 GB ќе дебитира во Шпанија со ексклузивна понуда од 299 € на AliExpress Plaza, на 30 август во 1 часот, па можеби е лудо ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.