Xiaomi целосно ги осиромашува залихите на Mi Mix 2s во Кина

Бои на Xiaomi Mi MIX 2S

Добра вест за кинеската фирма што по една недела во која го претставија уредот што го заменува успешниот Xiaomi Mi Mix, обеси го знакот на «распродадени»Во Кина на новиот модел Mi Mix 2. Во овој случај, тоа е вистински удар врз табелата Xiaomi во нејзината земја на потекло и тоа сигурно може да се повтори во земјите кои имаат пристап до купување.

Исчезнувањето на акциите во Кина од новиот модел е нешто за што можеме да веруваме дека е нормално, но никогаш порано не се случило во Xiaomi со уред кој се продава помалку од една недела. понатаму возењата на овие терминали во однос на производството се големи и затоа е тешко да се исцрпат единиците за продажба како што се случи.

Xiaomi Mi MIX 2S

 

Сопствените форуми на брендот го потврдуваат тоа

На неколку веб-страници и во сопствените форуми на Xiaomi е потврдено дека залихите од првиот тек на печатење на телефонот се целосно исцрпени, сега се претпоставува дека На 6 април тие повторно ќе имаат уреди за продажба, ова е нешто што тие го потврдија од самата Xiaomi, затоа мора да веруваме.

Во врска со продажбата на терминалот во останатите земји надвор од Кина, нема ништо конкретно, но можно е во наредните денови или недели да започнеме да имаме вести за можни датуми на лансирање. Што се однесува до цената, овој нов уред би бил околу 450-500 евра, нешто што не е потврдено ниту, но е приближна цена на размената. Многу корисници прашуваат за овој уред и неговата достапност, за сега е време да чекаме и покрај тоа продавниците што ги имаме во Шпанија веќе би биле подготвени да започнат со продажба на овој подобрен Xiaomi Mi Mix 2s „цел екран“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.