Xiaomi ќе отвори нова продавница во Шпанија на 17 март

Лого на Xiaomi

Кинеската компанија Xioami излегува во последните месеци. И ние не зборуваме само за нови лансирања, туку тој се обложува на отворање физички продавници надвор од неговата родна земја. Шпанија веќе има различни установи каде што можете да уживате, не само мобилни телефони, туку додатоци и други видови опрема. Сепак, не сум задоволен од ова, Тие ќе отворат нова продавница во Шпанија на 17 март.

Xiaomi инаугурираше неколку дена пред да започне пиштолот на Мобилен Светски конгрес во Барселона, нова продавница во Барселона. Јас го направив тоа во Трговски центар Гран Виа 2 кој се наоѓа во градот Лоспиталет де Лобрегат. И ова отворање рефлектираше аура донекаде слична на она што се случува со продавниците на Apple. Останатите продавници се во главниот град на земјата. И наскоро ќе се отвори и третина.

Како што се случи во последно време, објавата ја објави самиот бренд преку социјалните мрежи. Покрај тоа, ги предупредува корисниците дека ова ново отворање ќе биде полно со изненадувања и подароци за сите оние кои ќе дојдат на отворањето и ќе го споделат моментот. Оваа нова физичка продавница на Xiaomi ќе биде во Трговскиот центар Плаза дел Норте 2 се наоѓа во Сан Себастијан де лос Рејес.

Од друга страна, според извори блиски до компанијата, ова нема да биде последната физичка продавница што ќе ја видиме на шпанска територија. Уште повеќе, најбезбедно е што Xiaomi сака да се прошири низ целата земја. Значи, сигурно ќе присуствуваме на повеќе отвори. Засега, по оваа нова физичка продавница во Мадрид, следното нешто што треба да се очекува од кинескиот бренд е официјалното претставување на Xiaomi Mi MIX 2S, помоќна варијанта на популарното phablet. Уште повеќе, можеме да ви го кажеме тоа Nextе биде следниот 27 март во Шангај.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.