Паметниот часовник Луј Витон е веќе официјален иако неговата цена е недостапна за скоро сите

Луис Витон

Пазарот на паметни часовници продолжува да расте со текот на времето, со појавата на сè повеќе уреди и влегувањето на брендовите на сцената, скоро би можеле да кажеме дека од сите видови. Последниот на пример е Луис Витон кој го претстави својот нов паметен часовник, кој како скоро сè што продава, за жал нема да има цена на дофат на кој било џеб.

И дали е тоа ново Тамбур Хоризонт се појави на пазарот со А. цена од 2.450 долари, задржувајќи ги линиите на неговиот популарен модел Tambour, иако со голема предност што може да се поврзе благодарение на оперативниот систем Android Wear 2.0.

Како што можете да видите на сликата и на видеото во оваа статија, на паметниот часовник не му недостасува апсолутно ништо за да стане основно на вашиот зглоб. На ниво на карактеристики наоѓаме а Циркуларен кружен AMOLED дисплеј со 42 милиметарски сафир, со куќиште од не'рѓосувачки челик. Негов процесор е Snapdragon Wear 2100 кој е еден од најпознатите кај овој тип на уреди.

 

Неговата цена, како што веќе споменавме претходно, е 2.450 евра за најосновниот модел кој има куќиште од не'рѓосувачки челик, црната верзија на истиот материјал се искачува на 2.900 евра.

Нема сомнение дека гледаме часовник кој ќе има важно место на пазарот, но гледајќи ја неговата цена, ова место ќе биде резервирано за само неколку џебови кои можат да си дозволат да потрошат неколку илјади евра на часовник.

Што мислите за новиот Tambour Horizon на Луис Витон?. Кажете ни во просторот резервиран за коментарите на овој пост и исто така кажете ни дали би потрошиле повеќе од 2.000 евра за да имате ваков паметен часовник.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)