Acer ја обновува палетата на Chromebook и лансира нови производи за игри на #NextAtAcer

На својот главен настан #NextAtAcer, компанијата специјализирана за големи технолошки производи особено фокусирани на персоналниот компјутер одлучи да започне важна надградба на својот каталог, на овој начин Acer ги обнови своите десктоп игри за игри со новиот Predator Orion 7000, како и нов лаптоп фокусиран на создавање содржина, ConceptD 7 SpatialLabs, преполн со нови монитори и Chromebook компјутери. Ајде да ги разгледаме подетално сите нови производи што Acer ни ги донесе на #NextAtAcer.

Десктоп игри со Predator Orion 7000

Овие нови работни површини ги вклучуваат најновите процесори overclockable 12 -та генерација Intel® Core, до графичкиот процесор NVIDIA Серија GeForce RTX ™ 3090 и RAM меморија до 64 GB DDR5-4000. Однадвор, се одликува со два преден вентилатор Predator FrostBlade ™ 2.0 од 140 милиметри и трет заден вентилатор Predator FrostBlade ™ 2.0 од 120 милиметри, што може да се осветли во блескава низа од ARGB бои. Врвот на шасијата Орион 7000 има отвор, што им овозможува на корисниците да го заменат овој вентилатор од 120 мм со вентилатор од 240 мм. На ниво на поврзување има Intel Killer 2.5G LAN и во безжична мрежа има најнова генерација WiFi 6E, во однос на портите нема да му недостасува ништо: три брзи пристап USB 3.2 Gen 1 Type A, еден USB 3.2 Gen 1 Type C и два аудио конектори. Три USB 3.2 Gen 2 Type-A, еден USB 3.2 Gen 2 × 2 Type-C, две USB 2.0 порти и три аудио конектори се наоѓаат на задната страна.

Покрај тоа, Acer ја искористи можноста да го лансира Predator GD711 е 4K паметен LED проектор за игри компатибилен со конзоли и компјутер, како и масата за биро игри Предатор од 55 инчи Максимизирајте простор со вградена полица за складирање и простор за управување со кабли.

Лаптопи за издание и издание на ConceptD 7 SpatialLabs

Лаптопот ConceptD 7 SpatialLabs Edition се одликува со 11 -тиот Intel CoreSerie H процесори генерација и разновидни графички опции, вклучувајќи го и преносливиот графички процесор NVIDIA GeForce RTX 3080, со што се насочени кон креаторите на содржини и дигитални уметници. Од своја страна, линијата ConceptD 3 е проширена со нови преносни модели со 16-инчен екран и сооднос од 16:10, како и референтни кабриолети со 15,6-инчни екрани.

Haveе имаме до 64 GB DDR4 меморија и до 2 ТБ складирање PCIe NVMe SSD и UHD екран потврден од PANTONE за да покрие 100% од опсегот на бои на Adobe RGB. Софтверот Spatial Labs исто така ќе биде компатибилен за подобрување на 2Д во однос на стереоскопски 3D, како и беспрекорно интегрирање со Unreal Engine и неговиот дизајн мотор.

Acer исто така ја прошири својата линија ConceptD 3 со повеќе нови модели, вклучувајќи нов лаптоп од 16 инчи со екран со сооднос од 16:10 и нов кабриолет од 15,6 инчи, кој вклучува дури и пенкало Wacom EMR. Исто така, достапни се референците ConceptD 3 Pro и ConceptD3 Ezel Pro, и двете со процесор Интел® Основни i7 способен за 4,6 GHz и графички процесор на лаптоп NVIDIA T1200.

 • ConceptD 7 SpatialLabs Edition (CN715-73G) ќе биде достапен во Шпанија од декември од 3.599 евра.
 • ConceptD 3 (CN316-73G) ќе биде достапен во Шпанија од октомври од 1.799 евра.
 • ConceptD 3 Pro (CN316-73P) ќе биде достапен во Шпанија од декември од 1.899 евра.
 • ConceptD 3 Ezel (CC315-73G) ќе биде достапен во Шпанија од октомври од 2.099 евра.
 • ConceptD 3 Ezel Pro (CC315-73P) ќе биде достапен во Шпанија од ноември од 2.199 евра.

Нови и најдобри Chromebook од каталогот Acer

Компанијата избра да го обнови речиси целото портфолио на компјутери Chromebook. Acer Chromebook Spin 514 и Acer Chromebook Enterprise Spin 514 ќе комбинираат издржлив, кабриолет, дизајн без вентилатори со напредни перформанси, искористувајќи ги предностите на 11 -тата генерација Intel® Core ™ процесори, почнувајќи од 799 евра во октомври.

Од своја страна, на Acer Chromebook 515 и Acer Chromebook Enterprise 515 тие се најновите модели во најпродаваната палета на компанијата Chromebook со 15,6 инчи, со премиум дизајн, напредна издржливост и врвни перформанси на 11-та генерација Intel® Core. Почнувајќи од 499 евра во октомври.

Конечно, верзијата „пристап“, Acer Chromebook 514 користи процесори MediaTek Kompanio 828 Окта-јадрен и ултра-пренослив дизајн за ефикасни перформанси насекаде и до 15 часа батерија. Исто како што Acer Chromebook Spin 314 се карактеризира со кабриолет дизајн со 14-инчен FHD дисплеј, широк избор на пристаништа и еколошки панел за допир на OceanGlass, сите по цена од 399 до 449 евра, достапни во октомври.

Забавни и мултимедијални вести

Прво проекторот Acer L811, Ултра-краток проектор за фрлање кој нуди резолуција во согласност со 4K HDR10 и 3.000 лумени осветленост за неверојатно искуство во домашното кино, нудејќи до 120 инчи, почнувајќи од 2.599 евра лансирање во ноември.

Од своја страна, имаме два нови монитори од висока класа и среден опсег, соодветно, Nitro XV272U KF е 27 инчен WQHD монитор која има стапка на освежување од 300 Hz, придружена со 4K и HDR600 резолуција, како и Acer CB273U е WQHD монитор (2560 × 1440) 27-инчен IPS со живописни 8-битни бои, што го прави идеален за уредување и дизајн на слики, по цена од 1.149 и 449 евра, соодветно, достапни во ноември.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.