Acer ја проширува својата палета на производи со многу иновации во

Во текот на настанот „next@acer2022“, компанијата претстави бројни нови функции во својата палета на производи како технологијата за прикажување SpatialLabs, нејзиниот опсег на лаптопи TravelMate, новите Chromebook-и и секако делот за игри „Predator“. Така, значително го проширува своето портфолио за да понуди обемен каталог за сите типови корисници.

Acer SpatialLabs TrueGame

SpatialLabs TrueGame е нова апликација која носи стереоскопски 3D во светот на игрите, овозможувајќи им на гејмерите да уживаат во нивните омилени наслови во сета своја слава. Ова е можно затоа што игрите најчесто се создаваат со три димензии: програмерите вклучуваат информации за длабочината во секоја сцена и објект што го градат. SpatialLabs ги користи овие постоечки информации за да ги претстави игрите во стереоскопски 3D. При лансирањето ќе има претходно конфигуриран 3D профил за секоја игра, меѓу повеќе од 50 наслови, класични и модерни, со цел да им се понуди на играчите непречено искуство со нивните омилени игри, а профилите за други наслови ќе се додаваат редовно. Продолжи.

TravelMate P4 и TravelMate Spin P4

4-инчните и 14-инчните тетратки TravelMate P16 и 4-инчните TravelMate Spin P14 се достапни со процесори Intel® Основни i7 vPro® 12-та генерација или AMD Ryzen 7 УЈП. Тесна рамка WUXGA (1.920 x 1.200) IPS дисплеј нуди до 86% сооднос екран-јачина , а неговиот сооднос од 16:10 дополнително го максимизира користењето на просторот на екранот. Сите модели на TravelMate P4 и TravelMate P4 Spin нудат висококвалитетни перформанси на видео конференции, со вградени микрофони за намалување на шумот со вештачка интелигенција, четири звучници за палење и интегрирано DTS аудио за поквалитетен звук без изобличување. Дополнително, тетратките се направени со 37,7% PCR (рециклирана по потрошувачка) пластика и 100% рециклирани материјали за пакување.

Дополнително, TravelMate Spin P4 Convertible има дисплеј против отсјај, може да се ротира за 360º во режим на лаптоп, држач, шатор или таблет и е компатибилен со пенкало AES 1.0 за лесно правење белешки. Покрај тоа, неговиот робустен екран и панел на допир со Corning® Горила® Стаклото е отпорно на гребење.

Swift 3 OLED и Spin 5

новиот лаптоп Acer Swift 3 OLED Се напојува со процесори од 12-та генерација Intel Core H-серија и е потврден со Intel Evo.

Acer Spin 5 е лаптоп потврден од Intel Evo со екран на допир од 16 инчи WQXGA 10:14, дизајниран за оние на кои им е потребен уред кој е стилски, но доволно моќен за креативни проекти. Конечно, тенкиот и конвертибилен Spin 3 14'' е FHD лаптоп 2-во-1, со вграден Acer Active Stylus за цртање и пишување во движење


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.