AirPods може да се појави на пазарот следната недела

AirPods

Многумина биле корисници кои го критикувале дизајнот на новите безжични слушалки на Apple наречени AirPods. Овие слушалки имаат ист дизајн како EarPods, жичените слушалки што ги испорача Apple заедно со сите нови iPhone-и, од пристигнувањето на iPhone 5. Дизајнот и големата веројатност дека ќе изгубиме еден по пат, набрзина направија многу компании да лансираат додатоци за да можат да ги држат и двата AirPods без страв дека ќе ги изгубите. Претходниот датум за лансирање на AirPods беше месец октомври, но неколку дена пред крајот на месецот Apple објави дека во моментот датумот на достапност е одложен.

За сите оние корисници кои ве чекаат како мајската вода, тоа го наведува германски препродавач Овие безжични слушалки од Apple се појавија во Apple Store следната недела, по цената што компанијата претходно наведе 179 евра. Предметниот препродавач се вика Конрад и моментално на неговата веб-страница можеме да видиме како AirPods се достапни за испорака за 7 до 8 недели. Оваа информација мора да се земе со зрно сол, бидејќи не доаѓа од ниту еден извор што претходно ја признал својата вредност во светот на гласини или протекување, иако најверојатно се зема предвид дека датумите на Божиќ се приближуваат кога Apple и повеќето производители електронските производи добиваат најголем дел од приходите за годината.

AirPods се едни од најевтините опции во квалитетни слушалки кои работат преку Bluetooth. Главната причина што овие слушалки се поевтини е тоа немаат систем за поништување на бучавата, што може да биде неповолна положба за сите корисници кои се навикнати на овој систем што целосно нè изолира од нашето опкружување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.