Избришете ги Airpods од писмото до Магите бидејќи нема да бидат достапни дури по Божиќ

Airpods

Минатиот септември Apple официјално го претстави новиот iPhone 7, а исто така ни понуди и повеќе од интересно решение за елиминација на приклучокот за слушалки. Со Airpods или што е исто безжични слушалки, ниту еден сопственик на еден од новите мобилни уреди не би го пропуштил конекторот од 3.5 мм.

За жал, лансирањето на овој нов додаток се одложуваше со текот на времето, и покрај фактот што се чинеше дека лансирањето ќе се случи истовремено со iPhone 7, тоа не беше случај. Многумина од нас го очекуваа тоа за Божиќ и веќе го имавме вклучено во нашето писмо до тројцата кралеви, но Сè укажува на тоа дека тие нема да пристигнат на пазарот дури по Божиќ.

Во моментов немаме ниту официјален датум за негово пристигнување на пазарот и се чини дека во Купертино сè уште ги немаат Airpods подготвени, а мора постојано да играат различни проблеми, последните поврзани со поврзаноста. За разлика од безжичните слушалки како оние што можеме да ги купиме денес во скоро која било продавница, Apple е два независни уреди, кои мораат да останат поврзани истовремено.

Ретко кога сме виделе како производ на Apple претрпе одложувања при неговото лансирање, но Airpods ги преземаат сите одложувања, иако се надеваме дека конечно по Божиќ ќе можеме да го видиме новиот додаток на пазарот и достапен за купување.

Дали ви изгледа логично огромното доцнење што Airpods на Apple го акумулираат при нивното пристигнување на пазарот?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)