Allo е надграден на 2.0 со директни одговори, директен споделување и повеќе

На

На ќе мора да почекаме Pixels да ги преплават улицитеАјде да имаме Дом во нашите домови и многу други услуги го искористуваат „Помошникот на Google“. Дотогаш, ќе талкам без рима и причина поради големата конкуренција меѓу најжешките апликации за пораки во моментот.

Но, Google ќе продолжи да го ажурира како што се случи пред неколку дена со тоа верзија 2.0 што ги носи со себе директните одговори, Direct Share, поддршка за тастатура со GIFS и многу повеќе. Ажурирање што интегрира некои детали што се очекуваа, како што е можноста за одговор на пораки од статусната лента или заклучениот екран.

Првата апликација што асистентот на Google ја има во Play Store е ажурирана на 2.0 со можност за одговори директно од известувањето во лентата за статус. Карактеристика што ја имаат другите апликации за пораки, како што се Hangouts или WhatsApp.

Исто така, сега поддржува Android Wear, за да можете направи одговор со твојот глас или преку емотикони на Android Wear. Третата најважна карактеристика е Direct Share; ова е дека можете да споделите која било слика од друга апликација за да можете да ја испратите директно до одреден контакт или група во Allo. Друга функционалност што е присутна во други апликации како што е Telegram.

Конечно, остануваме со низа детали што се способни да го подобрат корисничкото искуство, иако без да одат предалеку. Поддржува GIF преку тастатури кои ја имаат оваа опција, брз пристап на работната површина за да создадат нов разговор, сигнали за инкогнито клучеви, почетен екран за прскање и официјална поддршка за повеќе прозорци.

Нова верзија која носи А. број на мали карактеристики тоа нема да направи многу разлики, но тие го ставаат Allo на исто ниво со истата верзија на Android со Direct Share, брзи акции и многу повеќе.

Google Allo
Google Allo
Развивач: Google LLC
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.