Amazon го претставува новиот Fire HD 8 со конкурентна цена

Таблетите се пазар кој се чини дека е истребен, сепак тие продолжуваат да имаат многу интересна публика во публика, особено затоа што ни овозможуваат да консумираме мултимедијална содржина удобно дома и без потреба да останеме уште некое време со нашиот паметен телефон во рака. По овој повод, Амазон продолжува да се обложува на производи од опсегот на пристап по ограничени цени, а најпопуларен таблет му е Fire HD 8. Ние ви ги кажуваме новостите за новиот Amazon Fire HD 8 со многу конкурентна цена и обновување на хардверот, откријте го со нас.

Овој нов уред кој сега е достапен на Амазон за 99,99 € (Внимавајте на можните понуди во иднина) и како и секогаш ќе биде придружено со низа навлаки во бои: индиго, светло сива, антрацит и мавова боја за 34,99 €.

Што се однесува до новостите, ние одржуваме осум инчен HD екран, но процесорот е обновен, сега 30% побрзо од претходната верзија, имаме четири јадра на 2,0GHz и придружено за возврат со 2 GB RAM меморија. Доволно за да гледате филмови или да сурфате на Интернет.

Од своја страна, имате две верзии за складирање да изберете помеѓу 32 GB или 64 GB, во секој случај може да се прошири со microSD картичка до 1TB. Покрај тоа, со неговото купување ќе добиете бесплатно и неограничено складирање во облакот за целата содржина на Амазон. Новата порта за полнење станува USB-C прилагодување на најпопуларната технологија и понудите на батерии, во зависност од марката, до 12 часа непрекината репродукција Уредот, како што секогаш велевме за оваа палета производи, е дизајниран главно да троши мултимедијална содржина како што се филмови и серии, како и да го искористат тоа за читање и Прелистување, без премногу барања, но со интересна секојдневна употреба, особено со оглед на цената по која се нуди и вообичаените гаранции на Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.