Amazon ни нуди интересен попуст од 30 € на обновените смартфони

Амазон

Црниот петок и сајбер понеделникот се веќе историја, а ние брзо се приближуваме кон Божиќ кога главниот протагонист е шопингот. Во Амазон Нема сомнение дека тие го знаат тоа, а исто така сакаат да го искористат тоа и да продолжат да ни нудат понуди и вкусни попусти на огромен број производи. Новата промоција на компанијата во режија на еф Безос има врска Обновени смартфони, кои имаат интересен попуст.

Малку подоцна детално ќе објасниме дека станува збор за реновиран смартфон, но треба да знаете дека станува збор за уред кој работи совршено и дека е овластен, но дека не може да се продава како нов, така што цената не може да биде иста. отколку нов терминал. На таа веќе намалена цена само по себе, сега мора да додадеме попуст од 30 евра.

Оваа нова промоција на Амазон Важи до 22 декември Значи, ако размислувате да подарите или да си дадете мобилен уред овој Божиќ, не треба да ја пропуштите оваа можност и да прегледате кои реновирани паметни телефони можете да ги купите по повеќе од интересна цена.

За оние од вас кои се плашат да не купат нов уред, не грижете се затоа што нема ризик, нешто што на крајот ќе го разберете со образложението што ќе ви го покажеме подолу;

Што е реновиран паметен телефон?

Амазон

Поправен паметен телефон е уред кој, како што веќе рековме, од различни причини не може да се продава како нов.. Дека е отворена, дека кутијата е оштетена или дека недостасуваат некои нејзини додатоци може да бидат некои од овие причини, кои секогаш треба да бидат наведени во описот на производот, така што секогаш треба да бидете информирани во секое време за причините за кои тоа производот е наведен како реновиран.

Една од најчесто повторуваните причини за паметен телефон да се смета за реновиран е тоа што тој е вратен од корисник, дури и без да го вклучи. Отклучувајќи го, смартфонот повторно ја губи својата состојба, но тоа не значи дека тој веќе не е недопрен, иако неговата цена ќе биде засегната.

Секој реновиран паметен телефон, не само оние што се продаваат на Амазон, се прегледани и подесени за да се осигура дека работи совршено. Очигледно, ако терминалот се сметаше за реновиран поради неисправна кутија, овој дефект нема да се поправи, но тој секогаш ќе биде означен во описот на уредот.

Кои реновирани паметни телефони ни ги нуди Amazon?

Прво на сите, треба да ви кажеме дека Амазон не само што ни нуди попуст од 30 евра на ремонтирани смартфони, туку исто така ги нуди во огромна листа со повеќе од 10.000 артикли од сите видови.

За да имате корист од попустот од 30 евра, набавката мора да надмине 100 евра, нешто што е прилично едноставно ако она што ќе го добиеме е мобилен уред. Овој попуст ќе се примени откако ќе ја обработите нарачката, имајте на ум дека цената на терминалот не е крајната цена, но ќе мора да го одземеме попустот што ќе се појави откако ќе ја процесираме и завршиме нарачката.

Sony

Тука ви прикажуваме некои од најдобрите обновени паметни телефони што ги нуди Amazon деновиве со интересен попуст;

Motorola Moto G (8 GB) - 100 евра

Sony Xperia Z3 - 265 евра

Meizu M2 Белешка - 114 евра

Meizu MX4 - 299,49 евра

Вико Виножито џем - 105,39 евра

Автопат Вико - 106,88 евра

Lumia 650 - 158,53 евра

Алкател Еден допир идол 2 мини - 168,40 евра

Вкупно во Амазон Обновен список на паметни телефони пронајдовме 23 мобилни уреди, иако некои од нив за жал до денес и за време на објавувањето на овој напис не беа достапни за купување. За време на оваа промоција, сигурно ќе се појават нови уреди и залиха на оние што не се достапни сега, но ако видите паметен телефон што ви се допаѓа и е достапен, двоумете се за една секунда и купете го, бидејќи со вкусен Попустот што го нуди Амазон нема да трае долго за некои од уредите.

Искористете ја можноста, Амазон не само што ни нуди паметни телефони

Веќе ви кажавме претходно, но не и за тоа да го повториме уште еднаш и тоа е Amazon не само што ни нуди попуст од 30 евра на обновените паметни телефони овие денови, туку и го проширува на огромна листа на производи од сите видови. Можете да ја проверите целата листа на реновирани уреди со попуст на следниот линк.

Како и со ремонтираните паметни телефони, единиците се прилично ограничени и практично уникатни, па ако нешто што ви се допаѓа или ве убедува, купете го без да размислувате премногу. Условите за попуст се потполно исти за секој производ како и за кој било друг уред.

Дали некогаш сте купиле реновиран уред преку Амазон?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->