Amazon Fire HD 8 ќе се ажурира со подобра батерија и поддршка за Alexa

amazon-fire-hd-8

Амазон најави нова верзија на својот таблет Fire HD 8, со низа нови функции на хардверско ниво што ќе ги задоволат потенцијалните купувачи. Најрелевантна од вестите е дека таа ќе вклучува целосна поддршка за виртуелниот асистент на Амазон, Алекса. Малку измени во однос на карактеристиките, сепак, тој ќе го задржи прилично класичниот дизајн и опсегот на бои во неговите целосно привлечни куќишта, во меѓувреме, и покрај цената, овој таблет е предодреден да остане ниша и прилично остаток на уредот. Ние ви кажуваме од што се состојат вестите за Amazon Fire HD 8.

„Амазон“ објави дека таблетот ќе пристигне со 8-инчен екран и резолуција од 1200 х 800, тој не е најдобар на пазарот далеку, тој навистина не го мисли тоа. Рам меморијата исто така расте, од 1 GB до 1,5 GBНе знаеме зошто тие не сакаа да ја удвојат RAM меморијата како што обично прават производителите, претпоставуваме дека се работи за само трошоци. Процесорот станува четири-јадрен со брзина на часовникот од 1,3 GHz, работи Fire OS 5, оперативен систем базиран на Android, користен од производите на Amazon и кој ќе пристигне на крајот на септември.

Батеријата од 4,750 mAh е најинтересна, со 12 часа употреба. Што се однесува до складирањето, 16 GB за моделот за влез и 32 GB за максималниот модел, иако може да го проширите просторот преку microSD до 200 GB. Се чини дека батеријата може да убеди многу корисници кои бараат таблет со кој исто така можат да читаат, сепак, резолуцијата не ја придружува од моја гледна точка. Новиот Amazon Fire HD 8 сега може да се резервира и ќе започне да пристигнува во домовите на купувачите на 21 септември, за само 109,99 € во Шпанија, бесплатна испорака за корисниците на Amazon Premium.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.