Amazon Prime за студенти, 3 месеци бесплатно и 18 евра годишно

Амазон продолжува да се обложува силно на популаризација на својот Prime сервис, кој не само што вклучува низа поволности во однос на цените и 24-часовната испорака, туку исто така ни нуди добар музички и аудиовизуелен каталог, пристап до новостите на Twitch и многу повеќе. По овој повод, Амазон лансира понуда за студенти што можат да ја револуционизираат нивната претплата, 90 дена бесплатен пробен период и 18 евра годишно за претплатата на Prime. Ова е сè што нуди новиот студентски план на Амазон, кој станува една од најдобрите алтернативи за крос-платформски услуги на пазарот по оваа цена.

Услугата е наречена премиер студент, 90-дневен пробен период во соработка со Microsoft Surface. По пробниот период, уживајте во намалена претплата на Prime Student за 18,00 EUR / година, додека не дипломирате или максимум 4 години. Можете да го откажете во секој момент. За да го направите ова, мора да следите неколку чекори кои не се премногу комплицирани и запомнете дека го вклучува сето ова:

 • Премиер испорака за 24 часа бесплатно секој пат
 • Премиер Видео
 • Премиер Музика
 • грч премиер
 • Фотографии од Амазон
 • Премиелно читање
 • Приоритетен пристап до понуди за блиц

Како да се регистрирате за Amazon Prime Student

За да се регистрирате за Amazon Prime Student, мора да кликнете на следниот линк и тогаш едноставно ќе треба да ја користите сметката за е-пошта на студентот за да се претплатите. Овие сметки се оние на вашиот колеџ или универзитет, кои обично се поврзани со нивните услуги. Едноставно користејќи ја оваа сметка за е-пошта на студентите кога ќе се регистрирате, системот ќе открие дека имате право да користите Amazon Prime Student. Реалноста е дека тоа е цена за уривање, за нешто повеќе од едно евро месечно ќе имате бесплатна испорака и видео со „Амазон премиер“, не можам да мислам на поинтересна понуда во моментот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.