Андроид 7 Нугат за OnePlus 3T и OnePlus 3 во декември

OnePlus 3

Новообјавениот OnePlus 3T и постариот OnePlus 3 ќе го добијат во Декемвриско ажурирање преку ОТА на Android 7 Nougat. Ова е една од оние новости што се појавија заедно со новата верзија на навистина спектакуларен уред како што е OnePlus. Оваа нова верзија на кинескиот терминал додава низа подобрувања што претходната верзија не ги нуди, покрај тоа што нема два паметни телефони на производната линија, она што тие го најавија е дека ќе го остават настрана OnePlus 3 за да се фокусираат целосно на овој нов. витаминизиран модел.

Она што ни е јасно е дека бета верзијата на OxygenOS бета верзија заснована на Android Nougat Веќе е во некои уреди и OnePlus 3 ќе биде првиот што ќе ја добие официјалната верзија на овој оперативен систем и потоа ќе го пренесе на новите презентирани терминали. Вистината е дека стравувањата на многу корисници кои го имаат овој терминал во врска со можноста за добивање на ажурирањето се распрснуваат со оваа вест.

OnePlus продолжува да биде и денес една од фирмите што е посвесна за своите уреди во смисла на ново ажурирање на оперативниот систем и ова обезбедува доверба кај купувачите кои сакаат да имаат идни ажурирања на системот на уредот, но на претходните модели Деталите за марката не се познати така OnePlus 2 и OnePlus X може да бидат испратени на подоцнежно ажурирање. Новите верзии за OnePlus би започнале да пристигнуваат на крајот на оваа година преку ОТА.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.