AnkerWork B600 веб-камера за пренос и далечина [Преглед]

Anker продолжува да работи за да понуди мноштво алтернативи и опции во форма на додатоци за сите типови корисници, било да е тоа со MagSafe полначи, алатки и секако, со веб камери, една од неговите гранки каде што најмногу блеска за опциите и квалитет што го нудат, Затоа во оваа прилика уште еднаш се враќаме на борбата со производ од овој тип.

Длабоко ја анализираме веб-камерата AnkerWork B600, уред дизајниран за далечинско работење и пренос, со светлина, микрофон и звучници. Не го пропуштајте бидејќи е позициониран како интересна алтернатива за подобрување на вашата продуктивност.

Материјали и дизајн

Оваа нова камера Anker го наследува тој правоаголен дизајн со заоблени агли што го гледаме во претходните уреди. Иако е точно дека, како и во останатите „одбоксови“ на Анкер, квалитетот се согледува од првиот момент на ниво на градба, дури и во додатоците како кабли. Имаме заден дел каде наоѓаме две USB-C порти, неопходни за напојување и пренос на слика, како и USB-A порта што ќе служи како док.. Од своја страна, околината е изработена од текстил, за правилно испуштање на звукот од неговите интегрирани звучници.

Имаме мобилна база која ни овозможува да ја прилагодиме веб камерата на врвот на кој било екран, и ние, исто така, можеме да вклопиме во долната основа секаков тип на стандардна поддршка за мобилни телефони или камери, тоа еОва е опцијата што ја избрав бидејќи нема да ја имам трајно поврзана со екранот.

Предниот дел е за светилката LED која се отвора со шарка и ја штити леќата. Од страните имаме две копчиња на допир за микрофонот и осветлувањето, нешто што можеме да го контролираме и од самата апликација.

Технички карактеристики

Оваа камера имаn Сензор со максимална резолуција 2K иако можеме да го прилагодиме според нашите потреби, да, со можности на 30 слики во секунда, иако не е дека ни треба повеќе за да работиме или да стримуваме. Големината на сензорот е 1/2.8 инчи и има систем за автоматска експозиција, автоматски систем за баланс на белата боја, автоматски фокус и функција за откривање и следење на личности, ништо повеќе и ништо помалку.

Од друга страна имаме четири двонасочни микрофони заедно со два звучници од по 2W да понуди јасен стерео звук кога станува збор за разговори, сето тоа со автоматско откажување ехо и секако откажување на звукот за повици, овозможувајќи да се слуша само гласот. Заклучуваме дека овој AnkerWork B600 е доста добро опремен на техничко ниво, иако подоцна ќе зборуваме за неговите перформанси во реално време.

Инсталација и прилагодлив софтвер

Во суштина, овој Anker AnkerWork B600 е Приклучете и играјте, под ова сакам да кажам дека ќе работи правилно само со тоа што ќе го поврзе со пристаништето USB-C од нашиот компјутер. Неговиот систем за вештачка интелигенција и можностите за автоматско фокусирање треба да бидат доволни за нашиот ден на ден. Сепак, важно е да имате софтвер за поддршка, во овој случај зборуваме AnkerWork што можете бесплатно да го преземете, во него ќе најдеме многу опции, но најважно е можноста за ажурирање на софтверот за веб-камера и со тоа продолжување на неговата поддршка.

Во овој софтвер ќе можеме да прилагодиме три агли на гледање 68º, 78º и 95º, како и избор помеѓу три квалитети на фаќање помеѓу различните резолуции минувајќи низ можноста за прилагодување на FPS, активирање и деактивирање на фокусот, HDR и а Функција против треперење многу интересно кога нè осветлуваат LED светилки, знаете дека во овие случаи обично се појавуваат треперење што може да биде досадно, нешто што особено ќе го избегнеме. И покрај сè, ќе имаме три стандардни режими во зависност од нашите потреби кои теоретски ќе го извлечат максимумот од AnkerWork B600 на Anker.

Ви препорачуваме во случај да сте се одлучиле за оваа камера достапни на веб-страницата Анкер и на Амазон, дека брзате да го инсталирате Anker Work и ја искористите можноста да го ажурирате фирмверот на камерата.

во секојдневна употреба

Оваа камера има освоено две награди на CES 2022 и тоа е токму поради тоа што се соочуваме со „Сè-во-едно“, уред способен да го намали бројот на „клупаци“ што ги имаме на нашето биро благодарение на тоа што ги соединуваме сите во еден сингл. Покрај тоа, работи правилно во сите области, на овој начин, Таа стана нашата стандардна камера за неделниот подкаст за вести за iPhone каде што споделуваме информации за актуелните настани во светот на технологијата воопшто.

Ова е местото каде што ја покажа својата компетентност, особено благодарение на неговиот LED систем за осветлување што ќе можеме да го насочиме помеѓу ладни и топли тонови, бидејќи овој што штотуку го споменавме е токму единствениот елемент за осветлување што се користи.

Камерата има VoiceRadar Во случај да одлучиме да ги користиме неговите микрофони, ова не е ништо повеќе од надворешен систем за поништување шум кој ја појаснува работата на повикот и кој во нашите тестови се покажа како високо ефективен во елиминирање на бучавата во позадина и фокусирање само на соговорниците. .

Покрај тоа, камерата го има системот само рамка, што не е ништо повеќе од специфично следење на личноста, држејќи ги секогаш во преден план. Во нашите тестови се покажа дека е многу ефикасен и на ниво на фокус и со самото следење, нешто што го забележавме во развојот на задачите.

Мислење на уредникот

можете да направите со AnkerWork B600 почнувајќи од 229 евра на веб-страницата на Анкер, или директно преку Амазон, иако ќе го најдете и во некои заеднички продажни места.

На овој начин, е позиционирана како една од најкомплетните и најразновидни сè-во-едно камери на пазарот и во Actualidad Gadget не можеме да направиме ништо друго освен да го препорачаме.

AnkerWork B600
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
229,99
 • 80%

 • AnkerWork B600
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена: Мај 1 2022
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • конфигурација
  Уредник: 90%
 • Перформанси
  Уредник: 95%
 • Камера
  Уредник: 95%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Материјали и дизајн
 • Квалитет на слика
 • Разновидност и карактеристики

Contras

 • Треба да вклучи држач за нозе
 • Донекаде висока цена

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.