ANNKE NC400, камерата за надзор што ви е потребна

Денес наоѓаме с and повеќе можности за безбедност на нашиот дом. Но, да се има безбедносен систем често е скапо. Овој концепт се менува благодарение на додатоците како што е камерата ANNKE NC400На Практично секој корисник може да си го дозволи ја имате потребната сигурност за многу помалку отколку што мислите.

Во Actualidad Gadget успеавме да видиме од прва рака како е камерата ANNKE NC400 и нашиот мобилен телефон може да ни помогне да го направиме домот или бизнисот безбеден и може да се гледа во секое време. Камера со IP конекција може да биде гаџетот што ви е потребен за да можете да ја напуштите куќата и да имате мир дека с everything е под контрола и добро чувано.

Карактеристики на камерата ANNKE NC400

Камерата ANNKE NC400 се истакнува меѓу многуте конкуренти, и во поголема мера за сите карактеристики што ни ги нуди. На ниво на складирање, има H.265 + технологија за компресија што ги добива сликите што ги снима заземаат до 300% помалку простор. Благодарение на ова, можеме да имаме подолги снимки што заземаат многу помалку простор за складирање.

ANNKE NC400 е опремен со а 1 / 2.77 ″ Ултра HD CMOS сензор обезбедува супер HD слики со резолуција од 4 мегапиксели. Добиваме навистина јасни слики каде квалитетот на снимките е навистина добар. На Вистинско WDR и 3 dB 120D DNR балансно осветлување и елиминирање на бучавата за квалитетни снимки во услови на осветлување со висок контраст.

на ноќните слики имаат квалитет многу над она што другите алтернативи можат да ни го понудат. неговата 1.0 голема фокална решетка и свои дополнителна светлина која достигнува до 30 метри обезбедете остра снимка во боја во сосема темни ситуации. На во случај на откривање на движење, системот веднаш ќе извести преку е -пошта за да можеме да провериме каква било аномалија. ANNKE NC400 користи напредни алгоритми за откривање движења за да откриете с anything што поминува пред вашата цел.

Исто така, за одбележување е и звук на микрофон со која преку апликацијата можеме да слушнеме што се случува во близина или ако некој ни се обраќа преку камерата. Купете сега вашата   ANNKE NC400 на Амазон по најдобра цена [/ означено] и добијте ја дополнителната безбедност што ја барате. Како што можеме да видиме, без разлика дали дизајнот е повеќе или помалку привлечен, она што е навистина важно е што оваа камера може да ни понуди во однос на перформансите и употребата.

Професионален и разубедувачки дизајн

Во Actualidad Gadget успеавме да тестираме голем број камери за надзор. Постојат многу видови на концепти за IP камера, дури би можеле да ги користиме како бебе монитор. Во случај на ANNKE NC400, гледаме што можеме да видиме кога мислиме на камера за надзор.  ANNKE NC400 е дизајниран да ја заврши работата и свои изглед веќе се среќава со еден убедлива функција со оглед на очигледноста на функцијата со која се исполнува. Замислен да контролира с everything и да издржи температури помеѓу

Можеме да користиме ANNKE NC400 камера во секој простор на нашиот дом или бизнис. Но, исто така е подготвено да ги издржи најекстремните услови надвор. Тој издржува силни удари благодарение на телото изработено од отпорен метален материјал и има IP67 сертификација што ја гарантира неговата работа и отпорност на прашина или вода.

Купете го вашиот  ANNKE NC400 на Амазон по најдобра цена

Има фиксна основа што ќе треба да ја закотвиме на wallидот или таванот. И ние треба да ги земеме предвид потреба за поврзување преку кабли за напојување и интернет конекција, иако имаме и можност за поврзување преку Wi-Fi. Затоа, за нејзина инсталација, во овој случај ќе ни треба вежба, а исто така и а блиска точка за поврзување на напојувањето, што од друга страна треба да кажеме дека не е вклучено во кутијата.

ANNKE NC400, с everything е под контрола

Напредокот што ни го нуди технологијата во областа на снимање слики, или пренос во живо на она што се случува околу нас, ни го олесни животот. Со ANNKE NC400 ни е полесно да ја искористиме оваа технологија прифатлива цена практично за сите џебови. Може да го добиете ANNKE NC400 Најдобра цена на пазарот.

Алатката што ни е дадена со тековните IP камери за надзор ќе биде корисна во многу различни прилики. Само со нашата домашна интернет конекција, ANNKE NC400 и нашиот паметен телефон, можеме контролирајте во секое време кој пристапува до нашиот бизнис или видете во реално време кој влегува или излегува од нашата куќа. Несомнено, достапна инвестиција што може да ни го даде душевниот мир што секогаш го баравме и што другите ни го нудат преку долги договори, престој и скапи месечни надоместоци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->