Arduino Pokéball, вистински покебол за лов на покемони

Ардуино Покебол

Ловот покемони е доста тежок по најновите ажурирања, нешто што го прави тоа да потрошиме многу покеболи да ловиме покемони или дури и да промашиме покемони што сакаме да ги ловиме. Ова не е тешко да се реши ако живееме во близина на покепарада, но ако не живееме далеку од една од овие постојки, да се осигураме дека покеболот е важно. Шведски корисник успеа да го реши ова до табла Ардуино и вистинско покебол што работи на лов на покемони.

Проектот е повикан Ардуино Покебол и покрај ажурирањата, gadget работи совршено со нашата сметка на Pokémon Go.

Arduino Pokéball користи табла Arduino 101 за работа

Ардуино Покебал е роден како варијанта на проект што е објаснет во образовната програма Ардуино ЦТЦ, оваа програма е насочена кон предавање на Ардуино на студентите. Гаџетот се фокусира на новиот Arduino 101 дека освен што ја има целата моќ на Arduino, има и Wi-Fi конекција што ни овозможува да се поврземе со нашиот мобилен телефон.

Arduino Pokéball се поврзува со нашата сметка Pokémon Go и работи како продолжение на видео играта што ја лансира. дигиталниот покел од движењето Ардуино Покел. Така, со лансирање на Arduino Pokéball во реалниот свет, Pokémon Go pokéball е лансиран со заробување на Pokémon за кои станува збор.

Добрата работа кај Arduino Pokéball е тоа што не е важно како ќе го фрлиме Pokeball затоа што секогаш ќе ги фаќаме Pokémon пред нас, но лошото кај сето ова е што проектот Сè уште не е објавен и нема да можеме да го изградиме нашиот Arduino Pokeball. Барем за момент оттогаш Ардуино се карактеризира со споделување на сите проекти и тотално бесплатно за секого, така што за кратко време ќе имаме можност да го изградиме нашиот Arduino Pokéball и да фатиме покемони на лесен начин или барем што е можно пореално Не мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   моќта на зелениот андроид dijo

  Одете толку iousубопитни, без сомнение тоа ќе биде одличен изум.

 2.   Родо dijo

  Луѓето од оваа возраст имаат сериозни проблеми со префронталниот кортекс.