ASUS го претставува новиот 13, 14 и 15-инчен ZenBook

Нумеричка Asus ZenBook

 

ASUS е една од фирмите што е присутна на тековниот пазар со бројни производи и во овој случај фирмата штотуку го претстави новиот ZenBook од 13,14, 15 и XNUMX инчи, соодветно, со NanoEdge екран, кој благодарение на неговите четири ултра-тенки рамки тие ја користат 95% од површината.

Овие нови тетратки имаат потенок дизајн, ја додаваат функцијата NumberPad на тачпидот што ја подобрува продуктивноста и додаваат IR 3D камера за средини со слаба осветленост. Новите ZenBooks нудат внимателен дизајн и спектакуларно визуелно искуство благодарение на неговиот екран на новата генерација NanoEdge што искористува 92% од предната површина и значително ги намалува димензиите на тетратката.

Дисплеј на Asus ZenBook

 

Значи, овие екрани нудат импресивно визуелно искуство кое се протега од работ до работ и го зголемува чувството на потопување кога сме пред опремата. Достапни до 4K UHD резолуции, новите панели се идеални за создавање и уживање во секаква содржина на нив. NumebrPad е за оние кои не знаат револуционерна алатка што ја промовира продуктивноста со дозволување внесете нумерички вредности преку нумеричка тастатура вградена во самата тастатура што несомнено ја подобрува продуктивноста при работа. Од друга страна, важно е да се напомене дека новите ZenBook се опремени со избор на компоненти кои вклучуваат Intel Core i7 процесори од 8-ми генерација и четири јадра, до NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q графика, 16 GB RAM , Единици SSD PCIe и Wi-Fi со брзина на гигабити.

Исто така е важно да се напомене дека новите тимови додаваат некои батерии со голем капацитет кои нема да ве разочараат колку корисникот, без оглед колку е долг и бара работниот ден, е дека во случајот на ZenBook 13 тој нуди автономија до 14 часа, ZenBook 14 до 13 часа и ZenBook 15 до 17 часа како што е наведено од производителот. Покрај тоа, новата серија ZenBook вклучува USB Type-C (USB-C) приклучок со спецификација USB 3.1 Gen. 2 што пренесува податоци со брзина до 10 Gbps. Новите модели исто така вклучуваат порти USB Type A (до 5 или 10 Gbps) и / или USB 2.0, како и HDMI и микро-SD или SD читачи на картички за поврзување на нашите периферни уреди.

асус зен книга

Тоа се табелите со главните спецификации од овие нови ASUS:

СПЕЦИФИКАЦИИ

ASUS ZenBook 13 (UX333FN)

Процесор Интел® Основни i7-8565U

Интел® Основни i5-8265U

Екран 13,3 ″, FHD (1920 x 1080) NanoEdge

Агли на гледање од 178 °

72% NTSC

Четири ултра тенки рамки, до 95% сооднос на екранот до шасијата

Система operativo Windows 10 Насловна
Графика NVIDIA® GeForce® MX150, 2 GB GDDR5 VRAM

Интел® UHD 620

меморија 8 GB 2133MHz LPDDR3
складирање PCIe SSD® 3.0 x4 1TB или 2 PCIe SSD® 3.0 512 GB / 256 GB
Conectividad Wi-Fi: Двоен опсег 802.11ac гигабит-класа

Bluetooth® 5.0

Камери 3Д IR HD
Интерфејс USB 3.1 Gen. 2 Type-C

USB тип А (до 10 Gbps)

USB 2.0

HDMI

Микро SD

Комбинирано аудио

подлога за допир Уникатен дизајн на NumberPad
Аудио Сертифициран Harman Kardon стерео-звучен систем ASUS SonicMaster

Низа микрофон со поддршка за Кортана и Алекса10

Batería 50 Wh, 3-клетки, литиум полимер

До 14 часа автономија

Адаптер

струја

65 W, приклучок: ø4 (mm)

(Излез: 19 V DC, 65 W)

(Влез: 100-240 V AC, 50/60 Hz универзален)

Димензии 30,2 18,9 cm x cm x 1,69 см
тежина Екран против отсјај: 1,09 кг

Стандарден дисплеј: 1,19 кг

 

ASUS ZenBook 14 (UX433FN)
Процесор Интел® Основни i7-8565U

Интел® Основни i5-8265U

Екран 14 ″ FHD (1920 x 1080) НаноЕџ

Агли на гледање од 178 °

72% NTSC

Четири ултра тенки рамки, до 92% сооднос на екранот до шасијата

Система operativo Windows 10 Насловна
Графика NVIDIA® GeForce® MX150, 2 GB GDDR5 VRAM

Интел® UHD 620

меморија 8 GB / 16 GB 2133MHz LPDDR3
складирање PCIe SSD® 3.0 x4 1TB или 2 PCIe SSD® 3.0 512 GB / 256 GB
Conectividad Wi-Fi: Двоен опсег 802.11ac гигабит-класа

Bluetooth® 5.0

Камери 3Д IR HD
Интерфејс USB 3.1 Gen. 2 Type-C

USB тип А (до 10 Gbps)

USB 2.0

HDMI

Микро SD

Комбинирано аудио

подлога за допир Уникатен дизајн на NumberPad
Аудио Сертифициран Harman Kardon стерео-звучен систем ASUS SonicMaster

Низа микрофон со поддршка за Кортана и Алекса10

Batería 50 Wh 3-клетки, литиум полимер

До 13 часа автономија

Адаптер

струја

65 W, приклучок: ø4 (mm)

(Излез: 19 V DC, 65 W)

(Влез: 100-240 V AC, 50/60 Hz универзален)

Димензии 31,9 19,9 cm x cm x 1,59 см
тежина Екран против отсјај: 1,09 кг

Стандарден дисплеј: 1,19 кг

 

ASUS ZenBook 15 (UX533FD)
Процесор Интел® Основни i7-8565U
Екран 15.6 ″, 4K UHD (3820 x 2160) NanoEdge

15.6 ”, FHD (1920 x 1080) NanoEdge

Агли на гледање од 178 °

72% NTSC

Четири ултра тенки рамки, до 92% сооднос на екранот до шасијата

Система operativo Windows 10 Насловна
Графика NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Max-Q, 2GB / 4GB GDDR5 VRAM

Интел® UHD 620

меморија 16 GB 2400MHz DDR4
складирање PCIe SSD® 3.0 x4 1TB или 2 PCIe SSD® 3.0 x2 512 GB / 256 GB
Conectividad Wi-Fi: Двоен опсег 802.11ac гигабит-класа

Bluetooth® 5.0

Камери 3Д IR HD
Интерфејс USB 3.1 Gen. 2 Type-C (поддржува екрани)

USB тип А (до 10 Gbps)

USB тип А (до 5 Gbps)

HDMI

Читател на SD картички

Комбинирано аудио

Аудио Сертифициран Harman Kardon стерео-звучен систем ASUS SonicMaster

Низа микрофон со поддршка за Кортана и Алекса10

Batería 73 Wh 4-клетки, литиум полимер

До 17 часа автономија

Адаптер

струја

90 W, приклучок: ø4 (mm)

(Излез: 19 V DC, 65 W)

(Влез: 100-240 V AC, 50/60 Hz универзален)

Димензии 35,4 22 cm x cm x 1,79 см
тежина Екран против отсјај: 1,59 кг

Стандарден дисплеј: 1,69 кг

И така цена и достапност од овие нови модели:

  • ZenBook 13 (UX333): Почнувајќи од 1.199 евра со непосредна достапност
  • ZenBook 14 (UX433): Почнувајќи од 1.349 евра со непосредна достапност
  • ZenBook 15 (UX533): Почнувајќи од 1.449 евра со непосредна достапност

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.