Asus Zenfone 3 пристигнува во Шпанија од 199 евра

asus-zenfone

Asus претставува три нови терминали од серијата Zenfone и овојпат имаме многу добра почетна цена за првиот од нив. Во овој бран од три терминали под истиот модел ги наоѓаме Asus Zenfone 3 Max, Asus Zenfone 3 Deluxe и Asus Zenfone 3. Очигледно уредот за кој можеме да мислиме дека ќе биде најевтин е оној што нема „прекар“, но во овој случај не е таков и тоа е моделот Asus Zenfone Max кој започнува од 199 евра во Шпанија. Без дополнително разочарување, да ги видиме спецификациите и цените на трите ново лансирани модели.

Toе започнеме со најприлагодениот модел по цена отколку по придобивки, но тоа веќе го предупредивме Овој поевтин модел монтира четири-јадрен процесор Mediatek MT6737M и останатите модели се одлучуваат за Qualcomm Snapdragon. Се разбира, батеријата на овој модел е онаа што можеме да ја видиме со највисок mAh ... Па, ајде да одиме.

asus-zenfone3-max

Asus Zenfone 3 Макс

Ова е најекономичен презентиран модел и има почетна цена од 199 евра. Спецификациите на уредот ни изгледаат интересни иако не е најбалансиран модел од трите презентирани бидејќи за наш вкус процесорот може да биде само во некои задачи, доколку вредноста за парите изгледа многу интересна за овој терминал 5,2 инчен екран и HD резолуција.

 • Медијатек MT6737M четири-јадрен процесор
 • 2 GB или 3 GB RAM меморија
 • 16 GB или 32 GB внатрешна меморија
 • Задна фото-камера од 13 мегапиксели, LED блиц и решетка f / 2.2
 • Предна камера со 5 мегапиксели со бленда f / 2.0
 • 4100mAh батерија
 • Андроид 6.0.1 слез
 • Димензии од 149.5 x 73.7 x 8.6 mm и тежина од 148 грама

asus-zenfone-3

Asus Zenfone 3

Ова е за нас моделот Asus најмногу прилагоден на тековното време, земајќи ги предвид тековниот пазар и перформансите на опремата. Но, 369 евра трошоците може да бидат доволна причина да не размислите за тоа за момент со оглед на вашите 5,5-инчен екран со Full HD резолуција и осум-јадрен процесор Snapdragon 625.

 • 3 GB или 4 GB RAM меморија
 • 32 GB или 64 GB внатрешна меморија
 • Задна камера од 16 мегапиксели со бленда f / 2.0, OIS и Двоен LED
 • Предна камера со 8 мегапиксели со бленда f / 2.0
 • 3000mAh батерија
 • Андроид 6.0.1 слез

asus-zenfone-deluxe

Asus Zenfone 3 Deluxe

И да ги завршам спецификациите и цената на премиум моделот од Asus. Во овој случај цената се зголемува до 699 евра и иако е точно дека може да помислиме дека е многу висока цена, таа има а 5,7-инчен Super AMOLED дисплеј со Full HD резолуција и четири-јадрен процесор Snapdragon 821, компоненти на врвен уред. Останатите спецификации се:

 • 4 GB или 6 GB RAM меморија
 • Внатрешна меморија од 64 GB, 128 GB или 256 GB
 • Задна фото-камера од 23 мегапиксели, со OIS, двоен LED и ласерски автофокус, со бленда f / 2.0
 • Предна фото-камера од 8 мегапиксели со бленда f / 2.0
 • 3000mAh батерија
 • Андроид 6.0.1 слез
 • Димензии од 156.4 x 77.4 x 7.5 mm и тежина од 170 грама

На кратко, три добри уреди за кои јас лично сметам дека можат да имаат лажат на овој широк пазар на сегашни паметни телефони. Како и секогаш, прекор на оперативниот систем што изгледа дека не напредува во Андроид (воопшто) и новите уреди се појавуваат со овие верзии и покрај тоа што имаат свој слој за прилагодување, што е во овој случај ZENUI 3.0.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.