ASUS ZenPad 3S 10 собира спектакуларен хардвер

zenpad-3

Кон крајот на јуни започнаа гласини за ASUS ZenPad 3S 10, новиот таблет со кој Asus сакаше да му зададе нов удар на пазарот во кој доминираат Apple и неговиот iPad. И реалноста е дека, и покрај тоа што е пазар во кој доминира „Епл“, таа опаѓа. Се помалку се продаваат таблети, вината е на сè помодерните кабриолет лаптопи и фактот дека повеќето мобилни телефони веќе надминуваат четири инчи од панелот на екранот. Сепак, сè уште има одредени ниши на корисници и сектори кои се залагаат за користење на таблетот како средство за одмор или како алатка за работа. Значи ASUS го претставува ZenPad 3s 10, навистина моќен таблет што може да плени многу корисници.

Иако таблетот се вика ASUS ZenPad 3S 10, што сугерира дека има десет инчи, не е, ние се наоѓаме со ЛЦД-екран од 9,7 инчи со LED позадинско осветлување и резолуција од 1536 x 2048. Оваа таблета има алуминиумска шасија од 7,15 мм со вкупна тежина од само 430 грама. Сепак, како и iPad Pro, тој има проекција околу камерата. Како би било поинаку, таблетот има сензор за отпечатоци на копчето Home и е целосно компатибилен со ASUS Z Stylus. Што се однесува до екранот, тој има Tru2Life, технологија што ги прави боите пореални, подобрувајќи го контрастот на сликите и осветленоста на екранот.

Што се однесува до додатоците, наоѓаме поддршка за слушалки ДТС и аудио со висока резолуција од 24-битни / 192KHz. Процесорот што го управува таблетот е А. MediaTek MT8176 шест-јадрен и работи со 64 бита. Што се однесува до RAM меморијата, таа нема ништо помалку од 4GB што ќе ви овозможи практично да ја измерите секоја задача. Внатрешното складирање ќе оди од 32 GB и има пристап до microSD картички. Батеријата од 5.900 mAh треба да ги оправда очекувањата. Што се однесува до цената, треба да очекуваме да биде околу 500 евра во Шпанија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Монте dijo

  Onе се најде на пазарот за 379 евра, проверено

 2.   Монте dijo

  Onе се најде во продажба во септември за 379 евра на FNAC

 3.   Марко Аргандоша dijo

  Имате 4g?