ATL покажува дека нејзината батерија е целосно полна за 34 минути

АТЛ

Amperex Technology Limited, попознат по кратенката АТЛ, е компанија посветена скоро исклучиво на развој и производство на батерии. Иако можеби според неговото име не е премногу познато, само кажете ви дека тоа е еден од надлежните за производство на батерии инсталирани во Samsung Galaxy Note 7. Пред да престанете да читате, конкретно белешката 7 што ја продаваат во Кина и немаат никакви проблеми.

Сега кога дишете малку помирно, кажете ви дека АТЛ практично ги изненади практично сите со презентација на нова батерија способна да поддржува 40W брзо полнење што овозможува да се полни од почетна состојба во која нивото е од 0% полнење до целосно или 100% полнење, само 34 Minutos.

ATL воведува нова батерија од 3.000 mAh што може целосно да се наполни за само 34 минути.

Како што беше дискутирано во издаденото соопштение, оваа нова батерија ќе биде достапна во три различни големини, а најголемата е таа 3000 mAh. Според извршените тестови, овој модел може да се полни до 80% за само 17 минути, завршувајќи го полнењето за 34 минути. За да се избегнат проблеми и плаши, нивоата се изменети така што 80% се наплаќаат за 25 минути, достигнувајќи го целото полнење за 40-50 минути.

Конечно, треба да се напомене дека одговорните за ATL изјавија дека брзото полнење во никој случај нема да го скрати корисниот век на траење на батеријата, така што ќе продолжи да нуди некои 500 циклуси на полнење како и во огромното мнозинство на батерии што можеме да ги најдеме на пазарот денес. Како детал, треба да се напомене дека, секогаш според ATL, по 700 циклуси на полнење батеријата сепак треба да понуди перформанси од 80%.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.