BLU Pure XR, САД сакаат да се натпреваруваат со Кина во ефтини паметни телефони

BLU-Pure-xr-1

Се чини дека кинеските брендови почнуваат да гледаат конкуренти насекаде. Ако во Шпанија веќе ги најдовме енергетските телефони и BQ, во Соединетите држави тие немаше да ја пропуштат забавата. Марката со седиште во Соединетите Американски Држави го претстави BLU Pure XR, вистински astвер на ефтини мобилни уреди што нема да остави апсолутно никаков корисник рамнодушен. Ниската класа почнува да преовладува кога станува збор за уредите со Android, на пазарот заситен од мноштво непознати брендови, но кои нудат уреди што се мерат. Ние ви кажуваме повеќе за BLU Pure XR.

Овој уред ќе има процесор MediaTek во срцето (нешто доста честа појава кај ефтините уреди), поточно Helio P10, осум-јадрен процесор кој работи со брзина од 2.0 GHz. Овој процесор не е сам во битка, неговиот шампион нема да биде ништо помалку од 4 GB RAM и 64 GB простор во меморијата, се разбира, може да се прошири преку microSD.

чисто-xr-blu

Екранот ќе има 5,5 инчи во FullHD резолуција. Технологијата на панелот не е LCD, туку Супер АМОЛЕД, обезбедувајќи фантастична автономија. Не само тоа, мобилниот има технологија слична на 3D допир што Apple го претстави со iPhone 6S. Што се однесува до фотоапаратот, вна волја со 16 MP и фокусна бленда f / 1.8, водени од ласер и со сензори насекаде. Предната камера ќе има 8MP за да можете да направите прилично пристојно селфи. Во однос на дизајнот, многу повеќе од истото што обично го гледаме во последно време, метална рамка и некои навистина минимизирани линии на антена.

Цените, што е навистина важно тука. Можеме да го стекнеме од 300 долари на Амазон или BestBuy. Од друга страна, некои северноамерикански телекомуникациски компании ќе го продадат и отклучен. Неверојатна цена со некои спецификации за инфаркт што може да го разнесе северноамериканскиот пазар.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   осумте dijo

    Здраво, колку е батеријата е важен аспект за да кажете дали терминалот е добар или лош. Или барем да имате претстава за тоа што може да обезбеди