BLUETTI ги претставува своите иновативни електрани на IFA 2022 година

ifa 2022 bluetti

Секоја година, сите љубители на технологијата имаат состанок кој не се пропушта на познатиот саем ИФА Берлин, најважниот од оние што се одржуваат во Европа во овој сегмент. Во овогодинешното издание, една од големите атракции на овој настан ќе биде претставувањето на производите БЛУЕТИ, водечка компанија во индустријата за складирање чиста енергија.

BLUETTI е несомнено едно од големите имиња во светот на зелена енергија и одржливост. Оваа компанија, со повеќе од 10 години индустриско искуство, постигна значајни достигнувања во однос на решенијата за складирање енергија, како за внатрешни така и за екстериери. Има милиони клиенти и присуство во повеќе од 70 земји низ светот.

Ова е краток поглед на она што BLUETTI ќе го претстави на саемот ИФА Берлин 2022, кој ќе се одржи помеѓу 2 и 6 септември оваа година. Истакнете три напредни производи за складирање енергија како резултат на посветеноста на брендот за истражување и развој во решенијата за соларна енергија:

AC500+B300S

bluetti ac500

Слика: bluettipower.eu

Најновиот производ од BLUETTI. електраната A500 тоа е осигурување од прекини на струја. Тоа ни помага за да може сè да работи во вашата куќа без потреба од поврзување на електричната мрежа или едноставно да постигнеме значителни заштеди на сметката за електрична енергија.

 Може да испорача чист синусен бран од 5.000 W со кој може да издржи врвови на бранови до 10.000 W. Станицата се полни до 80% за само еден час.

Тој е стопроцентен модуларен, што значи дека може да биде додадете до шест дополнителни батерии за проширување B300S или B300. Тоа се преведува во акумулација до 18.432 Wh, доволно за да се покријат електричните потреби на нашите домови неколку дена.

AC500 Bluetti

Слика: bluettipower.eu

Вреди да се одбележи и можноста за пристап до нашиот AC500 од официјалната апликација BLUETTI и контрола од таму во реално време, адаптираната потрошувачка на енергија, ажурирањата на фирмверот и други аспекти.

BLUETTI нуди 3-годишна гаранција и обезбедува корисен век на станицата од околу 10 години. Ќе биде пуштен во продажба во Европската унија на 1 септември.

EB3A

Ова е компактна, едноставна и многу лесна електрана (тежината е 4,6 кг), но сепак со голем капацитет: 268 Wh. Благодарение на технологијата за брзо полнење од 330 W, овозможува полнење од 80% за само 40 минути. Освен ова, има девет влезни порти за поврзување на нашите уреди и за одржување на нивната работа при повеќе или помалку продолжено затемнување или за време на долго патување.

Накратко, станицата за полнење EB3A Дизајниран е лесно да се транспортира и да ги покрие нашите најитни енергетски потреби во неповолни ситуации.

EP600

ИФА 2022, исто така, ќе ја види презентацијата на најновата електрана на BLUETTI за немирна технологија: EP600, поставена да биде една од најголемите пресвртници во индустријата како врвна се-во-едно, паметна и безбедна електрична станица.

Иако неговите спецификации нема да бидат откриени до септемврискиот состанок во Берлин, може да се претпостави дека ќе ги подобри веќе извонредните карактеристики на претходниот модел EP500, вклучувајќи ја и можноста за напојување преку соларни панели и можноста за напојување на неколку апарати на исто време. Производителот очекува дека ќе може да ја донесе електраната EP600 на пазарот во средината на 2023 година.

За ИФА Берлин 2022 година

ИФА 2022

La Internationale Funkausstellung Berlin (ИФАБерлин) Се одржува секоја година од 2005 година и денес се смета за одлична европска изложба за презентација на сите видови иновативни технологии. Овогодинешното издание ќе се одржи од петок, 2 септември 2022 година до вторник, 6 септември 2022 година на местото на настанот Месе Берлин на главниот град на Германија.

Покрај приватните посетители, овој саем во секое ново издание обединува и бројни специјализирани новинари, меѓународни претставници на електрониката, информатичката и комуникациската индустрија, како и значајни комерцијални посетители.

BLUETTI производи (Стојат 211во Hall 3.2 на саемот Месе Берлин) ќе бидат изложени секој ден на настанот од 10 до 18 часот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.