BLUETTI AC500: нова генерација на преносливи и модуларни централи

bluetti a500

BLUETTI ќе ја објави втората генерација на преносливи и модуларни електрани AC500 како одговор на зголемената побарувачка за енергетска независност и за справување со прекините на струја, кои се многу чести во некои рурални области и кои ја загрозуваат цела Европа поради тензиите од војната и енергетската криза.

затоа доаѓа најмоќниот соларен генератор на фирмата BLUETTI, AC500, заедно со дополнителната батерија B300S, која ќе ви овозможи да имате струја кога и да ви треба дома или во активности на отворено.

Нема што да се грижите во случај на затемнување

БЛУЕТИ

Понекогаш работите на некој проект и наеднаш ќе доживеете ненадејно затемнување. Целата ваша работа е изгубена затоа што не е зачувана или датотеката на која работевте е оштетена поради прекин на струја. Ова е многу фрустрирачки, но можете да го избегнете со тоа што имате систем UPS (непрекинато напојување) кој ви овозможува да имате напојување 24/7.

Покрај тоа, AC500 има многу кратко време на стартување. По прекин на напојувањето, потребни се само 20 ms за да се вклучи и снабдувајте ја вашата ИКТ опрема, како и апарати за домаќинство на домот (фрижидер, машина за перење, микробранова печка, греење,...) со оглед на неговата моќност.

Модуларно чудовиште на енергија

AC500BS300

El Модуларниот дизајн на AC500 ви овозможува да ги проширите можностите по потреба, ќе треба само да ги поврзете надворешните батерии B300S или B300 додека не достигнете максимална толерирана 18432 Wh. Тоа го прави значително да ја намали вкупната тежина и волумен, за да можете да го носите каде што ви треба.

Исто така, нова комбинација AC500 + B300S не само што може да ги полните батериите од приклучоците во куќата, туку тоа може да се направи и од приклучокот за запалка или од кој било штекер од 12V во возилото. Исто така, amdite приклучоци од 24V, па дури и да се полнат преку соларни панели со сончева светлина во средината на природата. Од друга страна, токму оваа последна функција ќе ви овозможи да заштедите на сметката за струја искористувајќи ја сончевата светлина за да добиете енергија и дома.

Одржливост и зелена енергија

BLUETTI создава уреди за позелена и поодржлива иднина. Доказ за тоа беше нејзината прва модуларна преносна електрана, на AC300, која фирмата ја претстави и со која триумфираше во своето деби. Сега тоа е втората генерација, AC500, која е целосно ажурирана, со a 5000W чист синусен инвертер (10000W наплив) и со поврзување што треба да се контролира и следи од апликација за мобилни уреди.

Сето ова без трошење фосилни горива како бензин или дизел од конвенционални генератори кои создаваат отровни и загадувачки испарувања за животната средина. сите со обновливи енергии како сонцето

Тоа е брендот BLUETTI, бренд кој веќе го има повеќе од една деценија искуство во секторот и со присуство во повеќе од 70 земји каде што ја пренесува својата доверба на милиони клиенти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->