BluffTitler: Направете упатства за вашите видеа лесно

БлафТитлер

Дали сте ги виделе оние воведни видеа што ги користат телевизиските медиуми? Ова генерално може да се претстави пред да се објави вест или кога ќе се започне програма за публика, што можеше да се направи во алатка за 3D анимација заедно со софтвер за нелинеарно уредување; извршувањето на една од овие работи претставува да мора да платите голема сума пари или барем да ги имате основните знаења за да го направите тоа.

Доколку немате знаење или финансиски средства за да имате некое од овие воведни видеа, ви препорачуваме да користите „BluffTitler“ што ги олеснува работите за сите нејзини корисници, бидејќи анимациите се практично разработени и каде што ќе треба само да напишеме текст или да поставиме лого.

Претходно направени анимации во BluffTitler

Како што сугерира развивачот на оваа алатка, правењето воведни видеа со вашиот предлог е една од најлесните и наједноставните задачи за извршување. Сè што треба да сториме е да ја преземеме демо-верзијата (со временско ограничување на употребата) и подоцна, навигација низ различните достапни анимации во вашиот интерфејс. Бидејќи ќе преземете демо верзија, само неколку ќе бидат присутни таму, кои ќе се прошират кога плаќате за употреба на соодветната лиценца. Корисникот ќе треба да го напише само текстот или пораката што сака да ги прикаже во овие анимации, иако логото може да се користи и доколку го има при рака.

«БлафТитлер»Дали е идеално решение за оние кои работат на различни аудиовизуелни проекти како што се снимање настани, видео упатства и за презентација на вашата компанија и услуги. Ако сметате дека едно од овие видеа на пазарот може да има вредност што надминува 300 евра, плаќањето за лиценца за употреба е нешто навистина погодно бидејќи претставува 10% од наведената вредност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.