Box веќе има десктоп апликација и се вика Box Drive

Во моментов живееме во доба на облакАко преку облак се однесуваме секако на масовно складирање на мрежата, а не на оние мали бели нешта на небото што обично ни носат дожд кога ќе завршиме со миење на автомобилот. Денес ќе разговараме за Box, една од најпопуларните услуги за складирање облак заедно со Google Drive и Dropbox, а тоа е дека конечно одлучи да се прилагоди на потребите на добар број на корисници.

Во последните часови, Box само што го лансираше својот нов софтверски производ Box Drive е десктоп алтернатива што ќе ја направи услугата Box да работи на ист начин како Dropbox и Google Drive, овозможувајќи ни да управуваме со нашата содржина во облакот со еден клик.

Како би можело да биде поинаку, Box Drive ќе биде компатибилен и со Windows и со macOS, дефинитивно можете да управувате со вашата содржина во Box на најбрз начин, како да е обична папка во вашиот внатрешен простор и со можност за влечење, копирање и испуштање. Ова го подигнува кутијата до максимална моќност во однос на облаците за складирање.или, неговиот извршен директор, Арон Леви, коментира дека: „Тоа е последната граница што Бокс мораше да ја елиминира.

Дефинитивно Box е подигнат благодарение на Box Drive како вистинска алтернатива на услугите како Google Drive и Dropbox. Исто така, советувајќи дека Box ќе биде целосно компатибилен со новиот систем за управување со датотеки во облак што ќе пристигне на iOS уредите (iPhone и iPad) во текот на месец септември, Датотеки. Box е алтернатива на секој облак со дополнителна безбедност што генерално го прави попривлечно за бизнисите од сите видови, нудејќи складирање до 100 GB за само 4 € месечно. Ти можеш преземете Box Drive за Windows 10 и macOS на ОВОЈ ЛИНК.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)