Канон EOS M6, да видиме што ни нуди оваа нова камера

Оваа недела, Канон се врати на товарот презентирајќи нови модели на камери, во овој случај го имаме EOS M6, дигитален фотоапарат што го гледаме за прв пат и кој може да воодушеви многу loversубители на фотографијата. В.Ајде да погледнеме во оваа нова камера и нејзините карактеристики, разноврсна и со лесна употреба за разгледување, што би му овозможило на Канон малку да се доближи до помалку искусните корисници од областа на фотографијата. Како што рековме, името е Canon EOS M6 и вака имаат намера да ве пленат.

Камерата има сензор 24,2 MP CMOS (APS-C), како и со процесор за слика DIGIC7 што ќе ни овозможи да снимаме опсези од ISO 100-25600. Во аспект на снимање видео, тој останува во скромна Full HD резолуција што е јасно доволно. Сепак, има можности за брзо снимање фотографии од 9 до 7 FPS во зависност од тоа дали ја користиме поставката за заклучување AF.

Оваа камера работи со процесот на Dual Pixel со откривање на фази, што ќе ни овозможи да работиме со широк спектар на EF, EF-S и EF-M леќи, во целиот спектар на избрани додатоци од Додатоците на системот EOS.

Зад нас, имаме 3-инчен ЛЦД-екран со функции на допир што исто така ни овозможува да ја видиме содржината на снимката. Classicе бидат присутни класичните физички контроли на Канон, со што треба да се разгледа и поврзаноста, WiFi, NFC и Bluetooth за да не пропуштите апсолутно ништо.

Започнуваме со тврди, цени, некои опсези на помеѓу 750 и 1.200 евра во зависност од видот на леќите што ќе ги избереме, подготвен за неговото лансирање во текот на месец април оваа година 2017 година и тоа нема да остави рамнодушен ниту аматер ниту професионалец.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.