CES 2019 е во полн ек и HyperX претставува неколку најдобри производи

Игри за игри, HyperX Cloud Mix Bluetooth жични игри слушалки или партнерство со Audeze TM и Waves Технологијата за да се обезбеди извонредно аудио искуство, се само некои од новините што беа официјално претставени на овој технолошки настан CES 2019 што во моментов се одржува во Лас Вегас.

За оние кои не ја познаваат компанијата HyperX можеме да кажеме дека таа е поделба на игри на игри Кингстон технолошка компанија, која е една од големи независни производители на мемории за нашите уреди меѓу другите додатоци. HyperX развива и создава производи за гејмери ​​повеќе од 15 години: мемории за голема брзина, дискови со цврста состојба, слушалки, тастатури, глувци, УСБ-уреди и подлошки за глувчето.

Во овој случај сопствениот Пол Лиман, потпретседател на HyperX EMEA, објасни пред присутните медиуми на настанот дека се многу горди што уште една година ги презентираат своите производи на овој голем настан, тој исто така рече:

Нема подобро место од CES да ја потврди посветеноста на HyperX за доставување производи со високи перформанси за игри и за сите видови гејмери. Без оглед дали се потопувате во игра на битка ројал, играте онлајн кошаркарски натпревар против вашите пријатели или седите на вашиот кауч уживајќи во борбена игра на Nintendo Switch, PlayStation или Xbox, новите производи на HyperX ќе овозможат одлично искуство со игри.

Новиот глушец HyperX Pulsefire Raid RGB има ексклузивен дизајн за гејмерите на кои им се потребни дополнителни копчиња за врзување клучеви или за извршување на различни команди. HyperX Pulsefire Raid има единаесет прилагодливи копчиња и сензор Pixart 3389 кој обезбедува прецизност и брзина со природните поставки на DPI што поддржуваат до 16,000 DPI и им овозможува на гејмерите да ги контролираат поставките со LED индикатор.

Покрај тоа, глувчето вклучува Висококвалитетни прекинувачи Омрон со издржливост од 20 милиони кликови. Pulsefire Raid е дизајниран за прецизно, флуидно и одговорено следење, без забрзување. Користејќи го софтверот HyperX NGenuity, корисниците можат да доделат макро функции на единаесет клучеви и да ги зачуваат во макро библиотека. Значи, ова е навистина комплетен производ за оние кои секогаш сакаат да одат чекор погоре во своите игри.

Што се однесува до звукот, фирмата сега има интересен и моќен сојузник во светот на аудио, благодарение на договорот со Audeze, тие успеаја да ги развијат своите први слушалки со технологија Planar Magnetic. Овие слушалки додаваат стабилен и реален звук од 360 степени во кој движењата на главата на корисникот се снимаат 1.000 пати во секунда. Новите Cloud Orbit и Orbit S Тие вклучуваат прилагодување на поставките за звук и 3D аудио, вклучувајќи ја и нивната калибрација за индивидуални мерења на корисникот, прилагодување на собната околина. Ние сме спектакуларни слушалки за најсложените гејмери ​​кои исто така го додаваат неговиот отстранлив микрофон за поништување на бучавата со филтер за разговор и говорни апликации што можат лесно да се исклучат во секое време.

Презентацијата што ја направи HyperX во Лас Вегас не останува во ова, во овој случај да ги видиме спецификациите на новиот HyperX Quadcast. Ова е самостоен микрофон дизајниран да одговори на побарувачката на корисници на компјутер, PlayStation 4 и Mac или аспирантни стримери. Quadcast се одликува со прицврстувач за амортизација против тресење, поставка за контрола на добивката со лесен пристап, четири поларни модели што може да се изберат и функционалност што може да се оневозможи со LED осветлување за да го означи статусот на преносот. Со јасно снимање глас, Quadcast ги поврзува играчите кои ги пренесуваат своите игри на вашите гледачи на едноставен и ефикасен начин.

Ова се главните спецификации на овие слушалки:

Слушалки

Потрошувачка на енергија

5V 125mA

Примерок / стапка на бит

48kHz / 16 бит

Елемент

Микрофон со кондензатор на електрет.

Тип на кондензатор

Три кондензатори од 14 мм

Поларни обрасци

Стерео, омнидирекционален, кардиоиден, двонасочен

Чест одговор

20Hz - 20kHz

Чувствителност

-36dB (1V / Pa на 1kHz)

Должина на кабел

3m

тежина

Микрофон: 254гр

Монтажа и држач: 364гр

Вкупно со USB кабел: 710g

Слушалките се надвор

Отстранлив микрофон

Импеданса

32

Чест одговор

20Hz - 20kHz

Излезна моќност

7mW

THD

? 0.05% (1kHz / 0dBFS)

SNR

? 90 dB (1kHZ, RL =)

Облачна орбита & Облак орбита С. 

Слушалки

Возачот

Планарен трансдуцер, 100 мм.

Тип

Кружни, Затворен грб

Чест одговор

10Hz - 50,000Hz

Ниво на звучен притисок

120 dB

THD

<0.1% (1 kHz, 1 mW)

тежина

350g

Должина на кабел

3,5 мм (4 пол): 1,2 м

USB тип C до тип A: 3m

USB тип C до тип C: 1.2m

Микрофон

Елемент

Микрофон со кондензатор на електрет.

Тип на микрофон

Откажување на бучава

Траење на батеријата

10 часа

Модул HyperX Predator DDR4 RGB 16GB. HyperX Predator DDR4 RGB сега е достапен во модули од 16 GB, со брзина од 3000MHz и 3200MHz. Тие исто така можат да се купат како индивидуални модули или во комплети од 2 и 4 со 64 GB. Predator DDR4 RGB се одликува со синхронизирано RGB осветлување со технологијата HyperX Infrared Sync, дозволувајќи им на повеќе модули да го синхронизираат LED осветлувањето и да произведат исклучителен дисплеј во боја.

Напојувано директно од матичната плоча, оваа комерцијална технологија обезбедува засилено визуелно искуство на RGB меморија за игри, оверклокување на компјутер и оние што градат сопствен компјутер. Овие се главните карактеристики на извештаите HyperX Predator DDR4 RGB:

HyperX Predator DDR4 RGB

Капацитет

Сингл: 16 GB

Комплет 2: 32 GB

Комплет 4: 64 GB

Фреквенција

3000 MHz, 3200 MHz

Температура

0oC до 70oC

Димензии

133.35mm x 42.2mm 

HyperX Cloud Alpha Purple Edition: Cloud Alpha Purple Edition има технологија HyperX со двојна камера за да овозможи точен звук со неверојатни тонови. Со драјвери од 50 мм, двојните комори се прилагодуваат и одделуваат бас од средните и високите звуци, правејќи аудио за игри, музика и филмови извонредни Облак Алфа е дизајнирана да обезбеди максимална удобност за часови во игра благодарение на ексклузивната премиум мемориска пена на HyperX, мека и флексибилна лента од синтетичка кожа и издржлив, лесен дизајн на алуминиумска рамка. Мулти-платформските слушалки имаат монтажен кабел и аудио контрола што ќе им овозможи на гејмерите да ја прилагодат јачината на звукот и да го исклучат звукот на микрофонот директно на кабелот.

Достапност на нови производи HyperX 

Новите производи ќе бидат достапни во трговците на мало и во редовните онлајн продавници во текот на 2019 година но самата фирма сè уште нема потврдено одреден датум за почеток на продажбата, така што ќе мора да почекаме неколку дена за да видиме дали е одреден датумот на лансирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.