Cloudya: Најдобар систем за телефонски облаци

Облак

Комуникациите во облакот добиваат присуство на пазарот. Тие се претставени како одлична можност за компаниите, во процесот на дигитална трансформација на споменатата комуникација. На ова поле постои компанија која се издвојува над останатите, а тоа е НФОН. Оваа компанија е одговорна зад Cloudya, систем за облачна телефонија. Благодарение на тоа, комуникацијата на компанијата се соочува со револуција.

Cloudya се обидува да ја подобри деловната комуникација во различни области. Особено фактот дека имате слобода од големите оператори е нешто што може да биде од голем интерес за многу компании. Затоа, подолу ќе ви кажеме сè за овој предлог на NFON и за тоа што тие можат да понудат.

Што е Cloudya и како работи

Тоа е облак телефонски систем, кој овозможува да се има комуникација без врски во компанијата. Една од најголемите предности што ја нуди Cloudya е тоа што може да се користи на сите видови уреди, како што се компјутер, лаптоп или паметен телефон. На овој начин, повиците или видео повиците можат лесно да се остваруваат. Иако ова не е единственото што може да се направи благодарение на оваа услуга.

Тоа ви овозможува да ги имате професионалните функционалности на канцелариското продолжение секогаш со вас, во вашиот џеб. Благодарение на оваа услуга е можно примаат факсови дигитално, на вашиот паметен телефон, каде и да сте. Покрај тоа, тие имаат виртуелни конференциски сали, засновани на виртуелна реалност. Тие се дизајнирани да заштедат патни трошоци и имаат состанок на овој начин директно од прелистувачот на компјутерот.

Сето ова е можно благодарение на лесен интерфејс. Cloudya е дизајниран на таков начин што сите работници во компанијата можат удобно да го користат. Уникатен телефонски број и сандаче се користат за контакт со секој вработен. Ова неверојатно ја олеснува употребата за кој било работник.

Улоги во Cloudya

Некои од неговите функции се веќе споменати во претходниот дел, иако самиот NFON ги става на располагање на сите a целосен список на функции кои се вклучени во Cloudya, а тоа е она што може да предизвика интерес кај многу компании. Ова е моменталната листа на достапни функции:

 • Облак телефонски систем: Пренасочување на повици засновано врз извор, Национални и меѓународни повици, Виртуелен факс
 • Управување со повици: Пренос на повик, IVR, CLIP, CLIR, рутирање на повик, говорна пошта
 • Интеграција на уредот: Телефонски менија
 • Пакет за апликации: Умерени конференциски повици, интеграција на паметни телефони
 • Телекомуникациски апликации: ЦТИ
 • Дополнителен софтвер: Операторски панел

Ова дава добар впечаток за многу достапни алатки и опции во оваа услуга. На овој начин, комуникацијата на компанијата ќе се трансформира на позитивен начин. Повеќе слобода, полесно да се користи и повеќе можности, кои овозможуваат подобра комуникација во секое време.

Ова се само некои од карактеристиките што ги нудат NFON и Cloudya. Вкупно се достапни 150 функции, што можете да ги видите на овој линк. Тие се решенија дизајнирани за мерење за разни видови компании, како што се хотели, болници, банки, деловни центри и многу други. Совршено се прилагодуваат на сите видови деловни активности.

NFON облачна телефонија

NFON Cloudya

Многу експерти веќе ја гледаат облачната телефонија како иднина во комуникациите. Во моментов, гледаме како се здобива со присуство на пазарот, особено на деловното поле, каде што се одвива дигитална трансформација. Обложувањето за телефонија во облак и овозможува на компанијата да не зависи од големите оператори. Ова е нешто што може да претпоставиме значителна заштеда на трошоците за која било компанија. Покрај тоа, со обложување на услуги како Cloudya, добивате специјализирана и професионална услуга, која обезбедува многу поперсонализирано внимание во зависност од компанијата.

Еден од клучевите за телефонија во облак е тоа што е сигурна технологија која работи добро и и овозможува на компанијата да добие подобри резултати. Како што добра комуникација е обезбедена во секое време, и внатрешно и надворешно. Така, ќе биде лесно да останете во контакт и достапно за клиентите, без прекини во одреден момент. Една од неговите предности е тоа што дури и во помалите компании, тоа овозможува да имате разводна табла, да одговарате на повици од клиенти или потенцијални клиенти.

Исто така мора истакнете ја флексибилноста што ја нуди, со пониски трошоци, покрај тоа во случај на пренесување на канцеларијата е многу полесно да се направи на овој начин. Пристапот до наведената виртуелна разводна табла е даден насекаде во светот, нешто што е од огромно значење за работниците кои мораат многу да патуваат при извршувањето на својата работа. Начинот на пристап е исто така едноставен, бидејќи треба да го поврзете само уредот.

NFON е позициониран како врвно решение во овој сегмент на пазарот. Гаранција за квалитет, нудејќи добра услуга, со најдобра вредност за парите на пазарот. Покрај тоа, тие овозможуваат оптимизирање на трошоците, бидејќи внатрешните разговори од истата виртуелна разводна табла и помеѓу клиентите се бесплатни. Нешто што им овозможува на компаниите значително да заштедат.

Како да пристапите до Cloudya

Официјална Cloudya

 

За оние компании кои сакаат да знаат повеќе за Облак, тие можат да одат на веб-страницата на компанијата, во врската што штотуку ве оставивме. Сите информации за услугите вклучени во Cloudya се достапни тукаПокрај тоа што е можно да ги видите предностите што ги нуди во зависност од видот на компанијата што ја имате. Така, можете да знаете на многу едноставен начин што може да придонесе за компанијата во областа на комуникацијата, или заштедите на трошоците вклучени во обложувањето на нив.

Од друга страна, ако сте заинтересирани, можете да контактирате НФОН директно преку вашата веб-страница, за дополнителни информации во врска со Cloudya, или во случај на желба да започнат со користење на нивните услуги. Вашиот тим ќе биде тој што ќе ве води низ процесот на започнување со оваа услуга.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.