CMRA, лента за фотоапарат за вашиот Apple Watch

Каиш CMRA

Од Епл Види се појави на пазарот во 2014 година, северноамериканската компанија објави дека буквално немаат намера да вметнат некаков вид камера во нивниот паметен часовник затоа што, барем за нив, камерата на уред со овие карактеристики беше тотална за трошење. Како што е логично, многу корисници ја потврдуваат оваа одлука, иако, за други, би било многу важен додаток да се земе предвид.

Ако сте еден од корисниците кои би сакале да можат да фотографираат од вашиот Apple Watch, кажете ви дека денес можете да го добиете нов ремен CMRA, модел создаден од компанијата Glide кој, како што можете да видите на фотографијата лоцирана на горниот дел од овој пост, покрај тоа што претставува дизајн многу сличен на оној на спортските модели на добро познатиот паметен часовник, има и камера 8 мегапиксели и друг од 2 мегапиксели.

Опремете го вашиот Apple Watch со камера за фотографии и видео повици благодарение на CMRA corra.

Како детал, кажи ти го тоа новиот ремен CMRA има своја батерија што пак може лесно да се наполни со помош на приклучок што, пак, ви овозможува истовремено да ја полните батеријата на вашиот Apple Watch. Во моментот компанијата не даде многу повеќе детали за работата на оваа мрежа, иако уверуваат дека CMRA ќе им овозможи на корисниците да прават слики, па дури и да остваруваат видео повици едноставно и брзо.

Доколку сте заинтересирани да набавите еден од овие ремени, кажете ви дека производителот планира да ги пушти на пазарот следната пролет. И покрај тоа, компанијата веќе прифаќа резервации по цена по единица од САД долар 199. Ако одлучите да почекате да биде официјално достапна на пазарот, цената ќе се искачи на САД долар 249. Ако сте еден од првите што ја направиле резервацијата, цената ќе се намали до САД долар 149 по единица.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.