CUCA, електричен велосипед што може да превезува двајца патници

Велосипед CUCA

Електричниот свет во транспортниот сектор е во полн ек. Точно е дека во денешно време повеќе се зборува за светот на моторот со 4 тркала, но исто така е точно дека веќе неколку години сме во секторот за велосипеди и градски транспорт со многу добри алтернативи. Сега зборуваме за шпанскиот облог ЦУКА.

Нема никаква врска - за што знаеме - со популарната компанија за конзервирање. CUCA е електричен велосипед со добра автономија, со помош преку педалирање и дека неговата цена не достигнува дури ни 1.500 евра. Исто така, како интересна белешка, тој е способен да превезува до двајца патници.

Може да се однесува како електричен скутер, но не е ништо повеќе од велосипед. Тоа е првиот голем успех на CUCA, овој велосипед што може достигне 25 км на час и тоа нуди автономија до 40 километри со едно полнење. Исто така, ќе можете да се движите благодарение на нивната помош преку педалирање.

Во меѓувреме, според компанијата, CUCA има батерија на полнење што го достигнува својот максимален капацитет по 4 часа полнење, иако со само 2 часа ќе имате на располагање 80 проценти од нејзината автономија. Од друга страна, двајца патници е она што овој електричен велосипед може да го пренесе: има потпирачи за нозе и рачки за популарното познато како „пакет“ или придружник.

Од друга страна, кажи ти дека има хидраулични сопирачки за дискови и целосно LED осветлување. И тоа е дека CUCA има главен фар и трепкачи. Со други зборови, ќе имаме добра видливост - и ќе се натераме да видиме - добро навечер. Исто така, и како што добро ви кажавме, ќе заштедите регистрации, осигурување и пред сè, цената на бензинот.

Конечно, на управувачот ќе имаме а ЛЦД-екран каде ќе ни бидат понудени сите видови на информации: поминато растојание, моменталната брзина со која патуваме и состојбата на полнење на батеријата. Која е цената на овој електричен велосипед? Како што е соопштено од нивната веб-страница, цената е 1.299 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.