Што е и за што служи Deezloader

Капак на Deezloader

Некои од вас веројатно го знаат името Deezloader. Иако е најверојатно дека за огромното мнозинство прв пат слушаат за ова име. Следно ќе ви кажеме сè за тоа. За да можете да знаете што е тоа, покрај алатката што им ја нуди на корисниците. Бидејќи може да биде од интерес за многумина од вас.

Како што сигурно некои веќе откриле, врз основа на неговото име, Deezloader има јасна врска со Deezer, услугата за стриминг на музика. Каква врска ќе прашате? Подолу ќе ви кажеме сè за тоа, за оваа врска помеѓу овие две платформи.

Што е Deezloader?

Прво треба да зборувате за Дизер. Тоа е стриминг музички сервис, кој првично беше создаден во 2006 година. Во случај на премиум сметки, тој секогаш им давал на корисниците можност да слушаат и преземаат музика. Со текот на времето, таа стана една од најпопуларните платформи во сегментот.

Всушност, тие во моментов имаат околу 15 милиони корисници месечно, од кои околу 6 милиони се плаќаат корисници. Бројот на достапни песни на Deezer е огромен, околу 53 милиони, но сепак расте. Исто така, има повеќе од 30.000 различни радио станици на располагање. Како што веќе знаете, тоа е апликација за повеќе платформи, која може да се користи на Android, iOS, Windows или MacOS, меѓу другите.

Корисници на премиум сметки на Deezer, за кои треба да платите имаат можност да ги преземат овие песни. Но, за оние со бесплатна сметка, оваа опција не е можност. Тука се појавува Дизлодер во оваа приказна. Бидејќи е одговорен за овозможување на оваа можност. Така, помага да се надмине едно од големите ограничувања на бесплатните сметки на оваа платформа.

Главната функција на Deezloader е да презема музика. Таа е една од најдобрите програми за преземање музика на едноставен начин на вашиот уред, со неколку кликања, како што тие самите рекламираат на нивната веб-страница. Исто така, без губење на квалитетот на звукот во овие преземања. Нешто од големо значење исто така.

За што служи Deezloader и кои функции ги нуди?

Deezloader

Благодарение на Deezloader ќе може да се преземе речената музика на вашиот уред, така што ќе можете да го слушате постојано, без да мора да бидете поврзани на Интернет или да плаќате за премиум верзијата на истиот. Иако овој симнувач на музика ни дава и низа дополнителни функции што го прават многу покомплетен.

Тоа ни овозможува да ги преземеме сите видови FLAC / MP3-320 музички датотеки од Deezer на многу удобен начин. Само направете неколку кликнувања за да ја имате датотеката на вашиот уред. Покрај тоа, тоа исто така овозможува преземање музика со помош на официјалните врски на Deezer, што го прави уште полесно и поудобно. Со Deezloader можеме да преземеме секаква содржина. Дава можност за преземање песни, комплетни дискови или можеме да преземеме плејлисти во целост. Така, можете да ја добиете целата музика што ја барате.

Покрај тоа, во внатрешноста на Deezloader наоѓаме пребарувач, кој е многу лесен за употреба. Благодарение на тоа, во секое време ќе имаме пристап до песните или албумите што нè интересираат. Мора да се каже дека апликацијата воопшто е многу лесна за употреба. Користен е навистина едноставен интерфејс, што е многу удобен за корисниците да го користат. Затоа, нема да имате проблем кога треба да барате музика. Beе ви биде лесно да го преземете на вашиот уред постојано. Се разбира, ќе ви треба музички плеер за вашиот компјутер.

Конечно, уште еден важен детал од Deezloader е тоа што е апликација што може да се користи бесплатно. Не мора да плаќате за да ја преземете, ниту пак треба да платите за да ги користите неговите функции. Затоа, тоа е добра опција за корисниците со бесплатна сметка на Deezer. Иако не е единствената за која ви кажавме.

Дали е можно да го преземете Deezloader?

Официјален Deezloader

Deezloader има свои веб-страница, во кој е можно да се добијат сите информации за оваа програма, нејзините карактеристики и работење. Исто така, обезбедува пристап до преземање исто, така што може да се користи во сите видови уреди. Бидејќи компанијата им става на располагање на корисниците датотека во формат АПК, што овозможува да се инсталира и на компјутерите и на мобилните телефони.

Иако од пролетта 2018 година, Deezloader се соочува со некои проблеми. Бидејќи Deezer започна да ја третира оваа програма за преземање музика на апликации. Значи, во некои случаи тие започнаа да ги отстрануваат врските или има корисници чија апликација е блокирана. Значи, тие не можат да преземаат музика користејќи ја оваа програма. Причината е дека тоа е губење пари за стриминг музичкиот сервис.

Додека сè уште е можно да ја преземете АПК-Deezloader на вашиот уред. Мрежата продолжува да работи нормално и имате пристап до APK-датотеката со која може да ја инсталирате. Но, нема гаранции дека ќе работи 100% во сите случаи. Бидејќи Deezer ги зголеми своите мерки за да избегне што е можно повеќе овие видови алатки. Значи можно е да има луѓе кои сè уште имаат пристап.

Од оваа причина, тој во моментов се наоѓа во нешто сложена ситуација. Иако е можно да ја преземете АПК и да ја инсталирате апликацијата на еден уред, не постои гаранција дека таа ќе работи во сите случаи, бидејќи Deezer се бори против употребата на оваа алатка веќе некое време. Значи тоа е одлука на корисникот за преземање на Deezloader или не на вашиот уред.

Дали некогаш сте чуле за оваа алатка?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.