Dell го претставува Concept UFO, неговата „верзија“ на Nintendo Switch

Alienware Concept НЛО

Тоа е она што го бараме на меѓународните настани, нови апарати и уреди што ќе се додадат во каталогот достапен на пазарот. Во овој случај, од добро познатиот производител на компоненти компјутери Dell успеавме да научиме за концептот на уредот што ни е многу познат, концептот НЛО.

Иако само априори тоа е прототипСè укажува на тоа дека е во фаза на развој. И повеќе од можно е цела 2.020 година да ги достигне сите продавници. Конзола со дисплеј Нинтендо што плени различни кругови на „гејмери“ е многу близу до тоа да има директен ривал на пазарот.

Концепт НЛО, директен ривал за Switch

Како што гледаме на сликите, концептот НЛО може да се нарече Nintendo Switch на Dell. Неговиот формат се следи, а јавноста за која е наменета, истото. Сè уште се појавија малку податоци за тоа што Дел е подготвен да придонесе во овој сектор. И, прашањето е дали ќе може да се спротивстави на вистинскиот семоќен свет.

За сега знаеме дека конзолата ќе има 8-инчен екран со резолуција 1200p. И странични контроликои се исто така отстранлив, работат одделно како основни контроли, или заедно во поцелосна контрола. Што се однесува до чипот што би го монтирал, знаеме само дека ќе биде а XNUMX-ти генерал Интел.

Концепт НЛО

Дали е можно да сметаме на целата моќ на Alienware компјутер во толку мал преносен уред? Ако овој впечатлив проект се реализира и Концептот НЛО стане реалност, ќе можеме да сметаме на a Мал Виндоус 10, но моќно да се биде способен за водење на најсложените игри.

Ако ја погледнеме поврзаноста, таа исто така нуди неколку можности. Како што се очекуваше, „Концепт НЛО“ би се појавил Поврзување преку Bluetooth, Wi-Fi па дури и со А. Пристаништето од гром. Исто така, ќе имаше USB порти на кои би можеле да поврземе глувци или тастатури за да ги користиме како конвенционален компјутер. Дали сме соочени со а мини компјутер за гејмери? А Нинтендо Прекинувач на витамини? Дали гледате дека овој тип на уреди може да има јаз на пазарот?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.