devolo dLAN 1000, новите PLC-брзини на гигабит

devolo dLAN 1000 PLC IFA

Саемот ИФА се одржува во германскиот град Берлин. А, тоа значи дека компаниите обично го подготвуваат целиот свој нов каталог за да го пренесат до германскиот главен град и да и ги покажат на јавноста своите најнови иновации. И еден од тие случаи е производителот devolo и неговите PLC адаптери.

devolo сакаше да ги покаже своите нова линија dLAN 1000; со други зборови, неговото ново семејство на PLC адаптери што ќе ја претворат целата домашна или канцелариска електрична мрежа во цела интернет мрежа. И овие адаптери се совршено решение за да се добие добар сигнал за поврзување низ просторијата. Да бидеме попрецизни, devolo ќе има два пакети за продажба почнувајќи од следната есен: devolo dLAN 1000 duo + и devolo dLAN 1000 mini.

devolo dLAN 1000 гигабит IFA

Постојат - и ни требаат - сè повеќе компјутери поврзани на мрежата. И, тоа е дека иднината на домот поминува низ модел на паметен дом каде секој уред и секој gadget на престојот имаат интернет-врска. Сепак, мора да ги подготвиме нашите капацитети. И, за жал, рутерот што го имаме дома не секогаш ги достигнува сите агли каде што треба да имаме пристап до Интернет.

Тука влегуваат адаптери за PLC. И devolo е една од водечките брендови во индустријата. И тие го покажуваат тоа во нивните нови продажни пакети. Тие ни нудат решенија што ви овозможуваат да уживате во брз интернет преку кабел. И тоа и devolo dLAN 1000 duo + и devolo dLAN 1000 mini имаат етернет врски на неговото дно. Се разбира, првиот модел ужива во двојна врска. Во меѓувреме, мини-верзијата е покомпактна и оттука нуди само порта за етернет. Двата модели имаат технологија гигабит, така што нашите сесии на Интернет ќе бидат брзи и непречени.

Продажната цена на продажните пакети, како и индивидуалните адаптери се како што следува: devolo dLAN 1000 duo + ќе чини 99,90 евра. Индивидуалниот адаптер ќе чини 54,90 евра. Во меѓувреме, devolo dLAN 1000 mini ќе има цена од 89,90 евра а нивните индивидуални адаптери ќе чинат 49,90 евра. Запомнете дека целата опрема на производителот нуди a 3 години гаранција. И дека можете да додадете онолку адаптери колку што ви требаат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.