devolo WiFi на отворено: Адаптерот дизајниран за надворешна употреба

devolo WiFi на отворено

Кога времето е убаво, многу луѓе поминуваат време во својата градина или на своите тераси. Ова е исто така претставено како форма на моќ работа или играње на отворено, на порелаксиран начин. Иако ова обично има проблем, а тоа е дека WiFi-врската е обично послаба, или во некои случаи не работи, ако работите на отворено. Затоа, за овие случаи постои решение, што е devolo WiFi Outdoor.

devolo WiFi Outdoor е адаптер за WiFi, дизајниран да ни дава стабилна и брза врска во секое време. Тоа е модел дизајниран исклучиво за на отворено, така што ќе работи дури и во лоши временски услови. Се спротивставува на дождот во секое време, или нечистотија и прашина.

Претставен е како форма на решавајте проблеми со врската кои се јавуваат кога сакате да работите или да играте на отворено, како на пример на тераса или во градина. На овој начин, благодарение на поставувањето devolo WiFi Outdoor на овој простор, ќе можете да уживате во добра WiFi конекција цело време. На овој начин ќе можете да работите или да играте без никаков проблем.

devolo WiFi на отворено

Овој адаптер е сертифициран IP65, што покажува дека е дизајниран да издржи на дожд или вода воопшто. Може да издржи силен дожд без никаков проблем. Значи, можеме да го поставиме каде било во градината, без да се грижиме во овој поглед.

Тоа секако може да биде добро решение за многу луѓе. Бидејќи ќе им овозможи удобно да работат на својата тераса или градина кога сакаат, без никакви грижи. Понатаму, овој деволо WiFi на отворено има мал отпечаток, што го прави многу лесно да се постави каде било на тој простор. Неговата конфигурација е исто така многу едноставна, овозможувајќи да работи и работи за неколку минути.

Заинтересираните за овој адаптер за надворешни работи devolo WiFi се во среќа. Може да се купи сега во продавниците официјално. Достапно е со цена од 189,99 евра, како што веќе потврди и самата компанија. Значи, ако мислите дека е производ од интерес, можете да го направите тоа сега.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.