Серија Doogee S89: робусна, автономија од друга планета и моќен хардвер

Дооге С89

Ако сте во потрага за солидни телефони, тогаш треба да го знаете нова серија Doogee S89, со своите S89 и S89 Pro верзија на овој витаминизиран мобилен. Покрај тоа, овие паметни телефони ќе ве изненадат од неколку причини, бидејќи кријат големи тајни за откривање, и покрај тоа што се доста достапни.

Во оваа статија ќе можете да откриете се што можат да ви понудат и зошто треба да обрнете внимание на новите понуди на овие производи.

RGB LED светло за да му даде посебен допир

Новиот Doogee S89 има систем наречен Breathing Light. Овој систем се фокусира на контролирање на RGB-LED осветлување што овој уред го има на грбот. Нешто што го прави овој мобилен да изгледа дека има свој живот.

Покрај ова, важно е да знаете дека можете контролирајте го наведеното осветлување преку софтвер  на едноставен начин, благодарение на неговата конфигурација за менување на низата, параметрите на шемата на светлината, боите, брзината и други фактори за да се приспособи до максимум.

Навистина импресивен опсег

Дооге С89

Од друга страна, серијата Doogee S89 исто така продолжува да ги наследува придобивките од S88, но со забележителни подобрувања. На пример, новиот S89 има литиумска батерија која порасна на капацитет од 12000 mAh, што е за 2000 mAh повеќе од неговиот претходник. Ова го става овој робустен мобилен многу над просечниот капацитет на батеријата, што ќе го направи да трае со часови и часови без полнење.

Дополнително, постигната е добра интеграција на батеријата, бидејќи тоа е направено во таква само 400 грама тежина и во куќиште со дебелина од 19,4 мм, што е прилично достигнување со оглед на големината на споменатата батерија.

И не е се, туку има брзо полнење на 65W, кој е прв во својата категорија што го вклучува овој тип на брзо полнење за батеријата да достигне од 0% до 100% за само 2 часа поврзана со нејзиниот адаптер.

главната камера

Новата серија Doogee S89 не е само моќна батерија и робусно куќиште, туку има и други многу впечатливи детали, како што е неговата главна камера чии сензори за слика се произведени од јапонската компанија Sony, што им дава одличен квалитет.

Покрај тоа, можете да наидете на две конфигурации на тројни сензори различни, во зависност од избраниот модел:

 • S89: главна камера од 48+20+8 MP, со сензор од 20 за ноќно гледање и 8 за широк агол.
 • S89 Pro: 64+20+8 MP конфигурација, односно иста како кај S89, но со главен сензор од 64 мегапиксели.

Хардверот под хаубата

Doogee S89, исто така, има фантастичен хардвер, бидејќи фирмата не го запостави овој дел, кој е прилично навреден кај другите робусни модели што ги гледаме на пазарот и кои имаат прилично застарен хардвер. Меѓутоа, во овој случај не е така, бидејќи доаѓа опремен со 8 јадра базирани на ARM за неговиот процесор и моќен Mali GPU во неговиот Mediatek Helio P90 SoC.

Што се однесува до мемориски поставки, повторно се наоѓаме помеѓу:

 • S89: 8 GB RAM + 128 GB флеш меморија.
 • S90 Pro: 8 GB RAM + 256 GB флеш меморија.

Цврст SUV

Надворешниот дизајн е прилично футуристички изглед, со RGB осветлувањето што го спомнав на почетокот, а исто така и со тоа робусно куќиште за заштитете го мобилниот од удари и силни падови, подготвувајќи се за сите видови активности, дури и екстремни спортови.

И за да потврди дека е доволно робустен, има заштита од прашина и вода IP68 и IP69K, покрај MIL-STD-810H Сертификација за воено одделение. Односно, некои терминали се подготвени за битка.

Цени, понуди и датуми

Дооге С89

Конечно, мора да земеме предвид и дека Doogee S89 и Pro ќе бидат од 22 август. Можете да го најдете во различни продавници, како што се Doogeemall и AliExpress. Исто така, имајте на ум дека, како и обично, поради неговиот излез, на АлиЕкспрес ќе има попусти од 50% помеѓу 22 и 26 овој месец. Ова ги остава моделите на:

 • S89 ќе оди од 399,98 евра на 199,99 евра
 • S89 Pro ќе оди од 459,98 евра на 229,99 евра

А ако тоа не ви е доволно, сега имате и попуст од 10 евра со купон и лотарија за избор двајца добитници кои ќе го земат тотално бесплатно во натпревар за избор на победници на официјалната веб-страница на S89...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->