Doogee S98 Pro: камера со термички сензор и вонземски дизајн

Doogee S98 Pro

По претставувањето на Doogee S98, компанијата работи на тоа каква ќе биде Pro верзијата на истиот уред. Зборуваме за Doogee S98 Pro уред кој се разликува од S98 во два многу специфични делови.

Од една страна, го наоѓаме дизајнот, а дизајн инспириран од вонземјани на задната страна на уредот, дизајн кој е поддржан од дизајнот на модулот на камерата и фини линии кои ја исцртуваат класичната форма на вонземјаните.

Doogee S98 Pro

Оставајќи го настрана дизајнот, уште една точка на разликување во однос на нормалната верзија е термичка леќа што вклучува. Покрај главниот сензор од 48 MP и сензорот за ноќно гледање од 20 MP, третиот објектив на овој уред вклучува термички сензор кој ни овозможува да откриеме кој било предмет што испушта топлина.

Термичката леќа вклучува a сензор за инфи-зраци со резолуција повисока од онаа на уредите наменети за откривање на предмети што испуштаат топлина и кои имаат многу специфични пазарни ниши.

Doogee S98 Pro

Овој објектив користи фреквенција на слика од 25 Hz до добијте ги најострите слики можно да ни помогне да најдеме влажност, протекување вода, високи температури, воздушни струи, кратки споеви...

Благодарение на алгоритмот Double Spectrum Fusion, уредот ни овозможува преклопување на сликите на главните сензори и оној што се користи за откривање на предмети што испуштаат топлина.

На овој начин, крајниот корисник може приспособете го нивото на транспарентност саканиот и најдете каде лежи проблемот.

Цена и достапност

Компанијата планира да го лансира Doogee S98 Pro на пазарот почетокот на јуни. Доколку сакате повеќе информации за овој уред, покрај тоа што ќе ги знаете сите спецификации што ќе ни ги понуди, ве повикувам да ја погледнете веб-страницата на Doogee S98 Pro.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)