Doogee V20: цена и датум на издавање

Dodge V20

Еден од производителите на паметни телефони кој ја насочи својата активност на цврсти паметни телефони е Doogee, производител кој секоја година лансира широк асортиман на уреди за сите џебови а со тоа да се задоволат потребите на голем број корисници.

Овој производител штотуку официјално го објави новиот терминал. Зборуваме за Dodge V20, терминал со кој овој производител сака да се позиционира како а референца во областа на цврсти паметни телефони, не само поради неговата отпорност туку и поради високите перформанси.

Доколку барате цврст паметен телефон и производителот Doogee е меѓу брендовите кои се разгледуваат како опција, тогаш ќе ви покажеме сите спецификации на новиот Doogee V20.

Спецификации на Doogee V20

Модел Dodge V20
Процесор 8 јадра со чип 5G
RAM меморија 8 GB LPDDR4x
складирање 266 GB UFS 2.2 - може да се прошири до 512 GB со microSD картичка
Главен екран 6.4-инчен AMOLED произведен од Samsung - Резолуција 2400 x 1080 - Сооднос 20: 9 - 409 DPI - Контраст 1: 80000 - 90 Hz
Секундарно прикажување Се наоѓа во задниот дел до фотографскиот модул со 1.05 инчи
Задни камери Главен сензор од 64 MP со вештачка интелигенција - HDR - Ноќен режим
Сензор за ноќно гледање од 20 MP
Ултра широк агол од 8 MP
Предна камера 16 пратеник
Система operativo Андроид 11
Сертификати IP68 – IP69 – MIL-STD-810G
Удриíа 6.000 mAh - Поддржува брзо полнење од 33 W - Поддржува безжично полнење од 15 W
Содржина на кутија Полнач од 33 W - USB-C кабел за полнење - Упатство за употреба - Заштитник за екран

5G процесор

Dodge V20

Ако обично не го обновувате паметниот телефон секоја година, треба да почнете да ја разгледувате можноста за одлучете се за 5G модел.

Иако има уште малку пред да бидат достапни мрежите 5G низ Шпанија и во странство, купувањето паметен телефон како Doogee V20 5G ќе ви овозможи даУживајте во максимална брзина на интернет на вашиот уред во годините што доаѓаат.

Doogee V20 е управуван од a 8 јадрен процесор, заедно со 8 GB RAM од типот LPDDR4X за игрите и апликациите да работат со максимална можна брзина.

Што се однесува до складирањето, уште една од најважните моменти денес при купување паметен телефон, со Doogee V20 нема да останеме зад себе, бидејќи вклучува 256 GB простор тип UFS 2.2. Доколку не ви успее, можете да го проширите просторот со microSD картичка до максимум 512 GB.

Во внатрешноста на Doogee V20, наоѓаме Андроид 11, што ќе ни овозможи да инсталираме која било апликација достапна во Play Store.

Верзијата на Android достапна на Doogee V20 вклучува a минимален слој за прилагодување, така што нема да биде мачно да можете да го извлечете максимумот од тоа без да страдате од апликациите што производителите обично ги инсталираат и кои, во повеќето случаи, никој не ги користи.

AMOLED дисплеј

Dodge V20

Бидејќи цената на екраните со OLED технологија стана популарна, секој би сакал да може да ужива во квалитетот што ни го нуди. Doogee V20 вклучува a Екран од типот AMOLED произведен од Samsung (најголемиот производител на мобилни екрани во светот).

Екранот достигнува 6,43 инчи со резолуција од 2400×1080 пиксели, осветленост од 500 nits и контраст од 80000:1, густина на пиксели од 409 и покриеност на бои од 105% во опсегот NTSC.

Покрај тоа, таа има и 90 Hz стапка на освежување. Благодарение на оваа висока стапка на освежување, и игрите со апликации и прелистувањето веб ќе покажат многу потечна навигација кога ги користиме.

Dodge V20

Предниот екран на овој уред не е единствениот што вклучува, бидејќи, на задната страна, ќе најдеме и екран од 1,05 инчи на задната страна, веднаш десно од модулот на камерата.

Овој мини екран може да се конфигурира со различни дизајни на часовникот за да го прикаже времето, батеријата... покрај тоа што може да го користи за прекинување или прифаќање повици, гледајте известувања и потсетници… Ако обично го имате телефонот со екранот спуштен на вашата маса, овој тип на екран е идеален за вас.

3 камери за секоја ситуација

Како што споменав погоре, на задната страна на Doogee V20, наоѓаме a фотографски модул составен од 3 камери, камери со кои можеме да ја покриеме практично секоја потреба во секое време, без разлика дали на отворено, внатре, ноќе...

  • Главен сензор од 64 MP со вештачка интелигенција. Има решетка од f/1,8 и оптички зум од X.
  • Камера на Ноќно гледање од 20 MP што ни овозможува да снимаме слики и видеа во темница (работи исто како и секоја безбедносна камера).
  • Ултра широк агол од 8 MP кој ни нуди агол на гледање од 130 степени, идеален за фотографирање споменици, групи луѓе, ентериери...

La doogee v20 предна камера Има резолуција од 16 MP.

Отпорен на секаков вид на удари

Ако барате цврст паметен телефон отпорен на сите видови средини и удари без да се откаже од најсовремената технологија, Doogee V20 е паметниот телефон што го барате.

Doogee V20 не само што го има вообичаени IP68 и IP69K сертификати, но исто така вклучува и сертификат за воено одделение, MIL-STD-810.

Овој сертификат не само што ќе спречи каква било трага од прав или вода да влезе во нашиот уред, туку и ќе спречи го штити уредот од нагли промени на температурата.

2 дневна батерија

Достигнува батеријата што ја наоѓаме во Doogee V20 6.000 mAh, капацитет кој ни овозможува да уживаме во овој уред непрекинато 2 или 3 дена.

Покрај тоа, тој е компатибилен со 33W брзо полнење преку USB-C приклучокот. Поддржува и безжично полнење од 15 W.

Бои, достапност и цена на Doogee V20

Dodge V20

Doogee V20 ќе се појави на пазарот на 21 февруари и ќе го прави тоа во 3 бои: витез црн, Црвено вино y Фантом сива боја и 2 типа на завршетоци: карбонски влакна и мат финиш. 

до прославете го лансирањето на Doogee V20 на пазарот, производителот става на продажба првите 1.000 единици со попуст од 100 долари на неговата вообичаена цена, која е нејзината крајна цена од 299 долари.

El вообичаената цена на овој терминал, откако ќе заврши промоцијата е 399 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.