Drobo 5C е способен интелигентно да ги зачувува сите ваши податоци

Дробо

Ние сме во ера каде складирањето е од најголемо значење. Благодарение на механизмите за складирање и добрите врски со оптички влакна, многумина избираат да ги чуваат своите дигитални копии на аудиовизуелни содржини, како и да создаваат „облаци“ со сите нивни важни податоци. Ова е причината зошто домашното складирање RAID станува сè попопуларно, и одвреме-навреме сакаме да ви донесеме иновативни системи кои излегуваат на пазарот. Денес ви го претставуваме Drobo 5C, чуден систем, прилично лесен за употреба и кој е способен интелигентно да управува со целото ваше складирање, за да не се грижите за ништо повеќе од тоа да изберете што сакате, а што не.

Разликата на Drobo 5C со неговите ривали не е само капацитетот на врски преку USB-C, туку исто така ја извршува конфигурациската работа сама по себе, досадна, како и здодевна и надвор од дофатот на оние што немаат. минимално познавање на предметот. Овој систем го искористи моделот RAID за управување со сите ваши податоци, чувајте ги како што сметаат за најпогодни и корисни, и пред сè, ни овозможува секогаш да ги имаме достапни, како што сакаме и од каде што сакаме. Навистина интересна алтернатива во време кога локалното складирање станува неопходност.

Drobo 5C е практично Plug-n-Play, неверојатно во уред со овие карактеристики, за ова ја искористи технологијата BeyondRAID на компанијата Дробо, која е софтвер задолжен за конфигурацијата. Менувањето на физичкото складирање е лесно како отстранување на еден хард диск и замена на друг. Уредот користи и USB-C 3.0 и 2.0 конекции. Покрај тоа, тој е веќе достапен за купување од нејзината веб-страница, со цени што ги покриваат од 349 долари за празната кутија, до 1,799 долари што ја погодува кутијата со четири хард дискови кои достигнуваат по 6TB. Различните производи на Дробо во истиот опсег паднаа во цената за 50 долари. За да ги стекнете, можете да ја посетите нивната веб-страница или вообичаените трговци на мало.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.