E3 2017: Dell и Alienware воведуваат нови игри компјутери и периферни уреди

Dell и Alienware - Нови компјутери и периферни уреди за игри

Откако ги разгледаа сите новости презентирани од Нинтендо y Sony За време на Е3 2017, време е да погледнеме некои од новите производи што Dell и Alienware ги претставија на истиот настан.

Dell и неговиот бренд Alienware ги израдуваа присутните на E3 2017 со два нови гејмерски компјутери, нов лаптоп со NVIDIA Max-Q технологија и разни периферни уреди кои имаат за цел да ги подобрат перформансите на гејмерите. Подолу ќе ги најдете сите детали.

Десктоп за игри на Dell Inspiron

Десктоп за игри на Dell Inspiron

Десктоп за игри на Dell Inspiron

Inspiron Gaming Desktop е нов компјутер кој може да се пофали со новите повеќејадрени процесори AMD Ryzen, графичка картичка AMD Radeon RX580 или NVIDIA GeForce GTX 1060 со поддршка за виртуелна реалност и кула со класичен дизајн и осветлување Поларно сина ЛЕР.

Од друга страна, новиот компјутер исто така носи a напојување до 850 вати и веќе може да се купат во САД со основна цена од САД долар 599,99.

Област на Alienware-51

Област на Alienware-51

Alienware Area-51 е вториот гејмерски компјутер претставен од компаниите на E3 2017, а пристигнува со нови повеќејадрени процесори (вкупно, корисниците ќе имаат корист од 16 јадра).

Меѓу другото, новиот Area-51 засега е единствениот компјутер што ќе ги содржи новите AMD процесори Ryzen Threadripper, иако фановите на Интел исто така ќе имаат можност да изберат модели со новите процесори од серијата X-серија Intel Core i9.

Следниот ќе биде објавен Alienware Area-51 со AMD Ryzen Threadripper 27 за јулиДодека моделите базирани на Intel Core X-Series ќе го сторат тоа само на 22 август.

Alienware 15

Alienware 15

Новиот Alienware 15 е лаптоп од 15.6 инчи што ќе донесе новата картичка NVIDIA GTX 1080 графика со технологија Max-Q, способен да обезбеди поголеми перформанси во нешто покомпактен дизајн. Покрај тоа, новиот лаптоп ќе донесе и 99Whr батерија и широк спектар на влезни и излезни порти за периферни уреди и слушалки. виртуелната реалност. Во моментов нема повеќе детали за новиот лаптоп, но тие сигурно ќе излезат на виделина кога ќе се приближиме до неговиот официјален датум на лансирање, закажан за 27 јуни.

Нови монитори, тастатури и глувци за игри

Освен споменатата опрема погоре, Dell и Alienware воведоа нова серија на монитори и периферни уреди за игри. Тука се повикуваме на нов опсег на монитори 25 инчен Alienware, со технологија NVIDIA G-Sync o AMD FreeSync и стапка на освежување од 240Hz.

Од друга страна, Alienware Advanced Gaming Keyboard е AlienFX RGB механичка тастатура со позадинско осветлување поделена на 13 зони и виртуелна меморија за да можат корисниците да мапираат клучеви и да доделуваат разни комбинации. Новата тастатура ќе чини САД долар 119,99.

Конечно, Alienware воведе и глувци Напредно игри на Мозес и елитни игри. Првиот има копче ДПИ „на лет“ што ќе овозможи вклучување помеѓу стил заснован на точност или брзина, како и девет копчиња за прилагодување на различни дејства во игрите. Неговата цена е САД долар 49,99.

Во меѓувреме, Елитни играчки глувци ќе обезбеди повисоко ниво на прилагодување и ќе се карактеризира заменливи зафати, 13 програмабилни копчиња и се вклучени прилагодлива тежина. Неговата цена е САД долар 89,99.

Сите периферни уреди на Alienware се во продажба сега.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.