eBay за iOS веќе ни овозможува да го скенираме баркодот за продажба на производи

Во моментов на пазарот имаме широк спектар на опции на располагање кога станува збор за продажба на сè што останува, дека сме се уморивме од тоа или што едноставно престана да ни биде корисно. Додека е точно тоа повеќето корисници бараат непосредност апликации што продаваат производи лично ни нудат, други прибегнуваат кон „анонимност“ што ја нудат други услуги како што е eBay.

eBay стана најдобрата платформа што моментално е достапна на Интернет за продажба на сè што останува и дека исто така го знаеме тоа има мал излез во нашето опкружување. Покрај тоа, таа е најдобрата платформа за да се избегне средба со странци за да се провери статусот, бидејќи се заснова на угледот на корисниците и на сигурни набавки преку PayPal. Во оваа смисла, апликацијата за iOS штотуку доби важна функција.

Апликацијата за iOS, конечно ни овозможува да ја искористиме функцијата што веќе беше достапна, но само за купувачите, функција што ни овозможи да скенираме со камерата, мобилниот уред, баркодот на производот што го бараме, со цел полесно да го најдете. Но, сега можеме користете скенирање на баркод за да додадете производи дека сакаме да продаваме на платформата на овој начин, можеме да ги додадеме сите детали за производите што сакаме да ги продадеме на многу побрз начин.

Работата на оваа нова функција е многу едноставна, бидејќи треба да одиме само во делот каде додаваме нови производи за продажба и да кликнеме на камерата, така што таа ќе се отвори и ќе го бара баркодот што го прикажуваме. Откако ќе го откриете баркодот, сите полиња за производи ќе бидат пополнети автоматски и ние само треба да ги додадеме цената и условите за плаќање, заедно со краток опис.

eBay - Купувајте и продавајте на Интернет (AppStore Link)
eBay - Купувајте и продавајте на Интернетслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.